Pogoń: Polscy piłkarze za koszty dzierżawy stadionu

źródło: 90minut.pl / Pogoń Szczecin; autor: Gutek

Zarząd Pogoni Szczecin opublikował na oficjalnej stronie klubu list będący odpowiedzią na wczorajsze słowa wiceprezydenta Szczecina Tomasza Jarmolińskiego.

Reklama

Zarząd MKS Pogoń Szczecin SSA wychodząc naprzeciw sugestiom zawartym w piśmie Pana Prezydenta, a dotyczącym dążenia do zmiany wizerunku i atmosfery wokół Pogoni jako podstawy do negocjacji w sprawie kompensacji kosztów dzierżawy poprzez umowę na promocję, składamy następującą propozycję.

W związku z tym, że nadal wiele emocji wśród kibiców wzbudza polityka kadrowa Pogoni i obecność w składzie pierwszego zespołu zbyt wielu piłkarzy z Brazylii "blokujących" dostęp do drużyny polskim zawodnikom, deklarujemy zasadniczą zmianę w naszych działaniach. W przypadku odstąpienia władz Szczecina od konieczności ponoszenia opłaty za dzierżawę Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w wysokości 50 tysięcy złotych miesięcznie, Zarząd MKS Pogoń Szczecin SSA zobowiązuje się w zamian całą kwotę w ten sposób zaoszczędzoną przeznaczyć na zakontraktowanie dwóch markowych piłkarzy z Polski na sezon 2007/08 i ponosić wszelkie opłaty z tytułu ich występów w zespole Pogoni.

Powyższą propozycję przedkładamy Panu Prezydentowi w nadziei na partnerskie podejście do tak ważnej kwestii, którą pragniemy wspólnie rozwiązywać dla dobra sportu piłkarskiego i wizerunku Szczecina.

Prezes Zarządu
MKS Pogoń Szczecin SSA
Jan Miedziak

Reklama