Stadion Betisu zamknięty na trzy mecze

źródło: PAP / pilkanozna.pl; autor: Michał

Real Betis Sewilla będzie musiał zamknąć swój stadion dla publiczności na trzy mecze - zdecydowała w piątek Komisja ds. Rozgrywek Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.

Kara jest efektem incydentu podczas ćwierćfinałowego, rewanżowego meczu o Puchar Króla między Realem i lokalnym przeciwnikiem Sevilla FC. W drugiej połowie spotkania trener gości Juande Ramos został uderzony w głowę pełną, plastikowa butelką i stracił przytomność. Mecz przerwano. Pozostałe 33 minuty meczu zostaną rozegrane przy pustych trybunach na stadionie klubu Getafe, położonym na obrzeżach Madrytu, 20 marca. Sevilla FC prowadzi w dwumeczu 1:0.

- To był poważny incydent - powiedział dziennikarzom przewodniczący Komisji Rozgrywek Alfredo Florez. Komisja nie wskazała, których meczów dotyczy zakaz wpuszczania na trybuny widzów, ale trzy najbliższe mecze ligowe Real rozegra z Realem Saragossa, Villarreal i Realem Sociedad.

Real Betis będzie odwoływał się od decyzji Komisji, starając się o zredukowanie kary. - Uważamy, że decyzja była niesprawiedliwa. Incydent nie powinien być zakwalifikowany jako poważne naruszenie przepisów - powiedział agencji prasowej Europa Press członek zespołu prawników klubu Manuel Castano.