Opóźnienia na budowie głównego stadionu igrzysk w Pekinie

źródło: PAP / onet.pl

Główny stadion Igrzysk 29. Olimpiady w Pekinie oddany zostanie do użytku w marcu 2008 roku, a nie jak planowano w grudniu tego roku.

Reklama

Na obiekcie, zwanym ze względu na ciekawą architekturę i kształt, "Ptasim gniazdem" odbędą się ceremonię otwarcia i zamknięcia imprezy oraz rywalizacja o medale w lekkoatletyce.

"Mamy niewielkie opóźnienia, ale prace przebiegają zgodnie z planem i stadion oddany zostanie do użytku w wystarczającym czasie, na pięć miesięcy przed rozpoczęciem igrzysk" - powiedział członek komitetu organizacyjnego igrzysk, odpowiedzialny za nadzór techniczny nad powstającymi obiektami Wu Jingjun.

18 i 19 kwietnia przyszłego roku na stadionie mogącym pomieścić 100 tysięcy widzów odbędą się zawody w chodzie sportowym, organizowane pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Obiekty, na których odbędzie się olimpijska rywalizacja, z wyjątkiem "Ptasiego gniazda" oddane zostaną do użytku do końca 2007 roku. Na wielu z nich jeszcze w tym roku odbędą się próby przedolimpijskie, a wśród nich wioślarskie mistrzostwa świata juniorów czy też finałowe zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym.

Zobacz

Reklama