Warszawa: Polonia ma nowe boisko

źródło: gazeta.pl

Starzy i młodzi piłkarze Polonii mają gdzie trenować. Kosztem 2 mln zł przekazanych przez miasto z tyłu stadionu "Czarnych Koszul", od strony Parku Traugutta zostało zbudowane boisko ze sztuczną nawierzchnią. 10 stycznia pierwszy trening odbędą na nim zawodnicy pierwszej drużyny.

Reklama

Odbiór budowlany boiska nastąpi najpóźniej we wtorek. Dzień później na pierwszy oficjalny trening w nowym miejscu mają wyjść rozpoczynający przygotowania do rundy wiosennej drugoligowi piłkarze, jeśli... dojdzie do podpisania umowy między właścicielem obiektu Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a klubem piłkarskim. - To tylko kwestia podpisania aneksu do umowy. Już jest gotowy, przygotowany przez nas od dłuższego czasu. Czekamy tylko na odpowiedź WOSiR-u - mówi Adam Drygalski, dyrektor organizacyjny w Polonii.

WOSiR jako gospodarz obiektu będzie go głównie wynajmował grupom młodzieżowym "Czarnych Koszul". Klub piłkarski jest drugi w kolejności, jego właściciele chcą też, aby na tym sztucznym boisku grała występująca w IV lidze druga drużyna Polonii, złożona głównie z wychowanków klubu.

Boisko powstało na miejscu tzw. Sahary, piaszczystego latem, a pełnego błota jesienią i wiosną placu (zwanego jednak boiskiem), na którym przez wiele lat wychowywało się kilka pokoleń piłkarzy Polonii. Rzadko ćwiczyli tam również zawodnicy pierwszej drużyny, którzy pozbawieni miejsca do treningu rozjeżdżali się na zajęcia po Warszawie i okolicach, a ostatnio trenujący na zmianę na obiektach Marymontu i w Ząbkach. Poza Warszawą albo w Białołęce swoje mecze rozgrywały rezerwy Polonii i większość ekip juniorskich.

Nowoczesne i użyteczne nowe boisko Polonii ma swoje wady. Ze względów oszczędnościowych nie zamontowano pod nim urządzeń do podgrzewania, co przy mroźnych zimach może sprawiać kłopot - murawa szybciej się zniszczy, a zamontowanie balonu wcale nie zmniejszy kosztów w porównaniu z wydatkami na podgrzewanie. Reflektory zostały zbudowane w ten sposób, że trudności może sprawiać wybijanie rzutów rożnych. Na niewielkiej trybunce zamontowano krzesełka w niebieskim kolorze, nijak związanym z tradycyjną symboliką klubu.

Budowa bocznego boiska przy Konwiktorskiej to zakończenie kolejnego etapu modernizacji stadionu Polonii, w ramach której powstała już nowa trybuna, sztuczne oświetlenie i podgrzewana murawa. Wkrótce ma ruszyć budowa nowej, zadaszonej trybuny głównej.

Reklama