Kraków: Zobacz wystawę, zwiedź stadion

źródło: własne

Od dziś sympatycy Wisły Kraków mogą oglądać wystawę klubowych pamiątek zorganizowaną w krakowskim Domu Polonii. Przy okazji zwiedzanie można połączyć z odwiedzeniem stadionu przy Reymonta.

Reklama

Wystawa „Biała Gwiazda- historia pełna blasku” to jeden z ostatnich akcentów jubileuszu stulecia klubu. Ekspozycja zawiera pamiątki klubowe przekazane na ten cel przez klub oraz prywatnych kolekcjonerów. Można podziwiać historyczne stroje, trofea, bilety, programy meczowe. Można także zobaczyć, jak wyglądał stadion Wisły w 1931 roku, jeszcze przed przeprowadzką na dzisiejszy obiekt.

Obecny stadion można za to zwiedzić, zwłaszcza, że w ostatnich dniach liczba miejsc przekroczyła 20 000. Klub przygotował ofertę dla zorganizowanych grup. Zwiedzanie obiektu poprzedzone jest prelekcją na temat historii Wisły Kraków (wygłoszoną przez legendę klubu- Adama Musiała), a po wizycie na trybunach przewidziano odwiedzenie klubowego sklepiku z pamiątkami.

Zarówno wystawa, jak i wizyta na stadionie są darmowe. Ekspozycja w Domu Polonii (obok restauracji Wierzynek przy Rynku Głównym) czynna jest codziennie od 10 do 18 przez najbliższy miesiąc (do 9 lutego włącznie). Oferta zwiedzania stadionu jest stała, a w sprawie rezerwacji terminu należy kontaktowac się z klubem. Szczegóły ofert dostępne są na stronie klubu.

Reklama