Wisła Kraków uruchomiła sprzedaż biletów przez Internet

źródło: wisla.krakow.pl

Tym samym „Biała Gwiazda” stała się pierwszym polskim klubem, który umożliwia swoim kibicom zamawianie biletów bez wychodzenia z domu. W tej chwili akcja obejmuje jedynie mecz z FC Sevilla, jednak w przyszłości ma to być normą.

Reklama

Jak mówi wiceprezes i rzecznik prasowy krakowskiego klubu, Jerzy Jurczyński, program uruchomiono przede wszystkim dla sympatyków Wisły spoza Krakowa, którzy do tej pory musieli troszczyć się o zdobycie wejściówek w inny sposób. Cena biletu sprzedawanego elektronicznie nie różni się od normalnej. Cena wysyłki to 15zł w obrębie kraju, a 60zł poza granice Polski.

To kolejny krok do uproszczenia procedur związanych z biletami. Pierwszym było wprowadzenie kart chipowych, które zastąpiły dotychczasowe identyfikatory. Karta (wyrobienie kosztuje 15zł) zawiera najważniejsze dane użytkownika i jest nośnikiem elektronicznych biletów, a w przyszłości ma również być kartą rabatową i lojalnościową. Zamiast papierowego dokumentu kibic „ładuje” bilet na kartę w sklepiku klubowym lub jednym z wybranych saloników prasowych sieci Kolporter. W tej chwili lista obejmuje już przeszło 60 punktów w Krakowie i okolicznych miejscowościach. Podobne programy współpracy z klubami piłkarskimi Kolporter realizuje także w Poznaniu i Warszawie.

Reklama