Hiszpania: Kara dla Espanyolu za rzucony z trybun plastikowy kubek

źródło: Stadiony.net; autor: Paulina Skóra

Hiszpania: Kara dla Espanyolu za rzucony z trybun plastikowy kubek Po meczu pomiędzy Espanyolem a Villarrealem, jeden z kibiców rzucił z trybun plastikowym kubkiem, który trafił w sędziego Alejandro Quintero Gonzáleza. Incydent został zbadany przez Komisję Dyscyplinarną RFEF, która wydała już swoją decyzję.

BetFAN

Poważne naruszenie

Organ dyscyplinarny Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF) wydał ostrzeżenie o zamknięciu RCDE Stadium i nałożył karę w wysokości 3 000 € dla Espanyolu za plastikowy kubek wyrzucony z trybun. W przypadku ponownego incydentu obiekt zostanie zamknięty dla kibiców. Komisja pozytywnie oceniła szybkie ustalenie sprawcy tego zdarzenia.

Należy wziąć pod uwagę, że skoro nie było żadnych szkodliwych konsekwencji, a sprawca był niemal natychmiast zlokalizowany, nie ma powodu do poważniejszych kroków. Co więcej, sprawca również został odnaleziony i przeprosił klub oraz samego sędziego. Komisja zastosowała w tym przypadku art. 107 w pkt 2, dotyczący poważnego zakłócenia porządku, który stanowi: Będzie to uznane za poważne naruszenie i będzie karane grzywną w wysokości do 3000 € oraz ostrzeżeniem o zamknięciu. Teraz Espanyol może się odwołać się od tej decyzji.

Quintero odnotował zdarzenie w protokole, podkreślając, że nie odniósł żadnych obrażeń oraz że kibic został natychmiast zidentyfikowany i zgłoszony odpowiednim służbom. Sprawca zdarzenia w rozmowie z Catalunya Ràdio wyraził żal z powodu swojego czynu, który określił jako niewybaczalny. Nie jest on fanem Espanyolu i po raz pierwszy w tym sezonie odwiedził stadion katalońskiej drużyny.

RCDE Stadium (Estadi Nou Sarria)© Elemaki (cc: by)

Nadchodzące mecze w BETFAN
Portugaliavs.Hiszpania
14.10
X3.55
21.90
Dziś 21:00
USAvs.Belgia
12.50
X3.40
22.85
Jutro 02:00
Argentynavs.Egipt
11.37
X4.75
29.00
Jutro 18:00
Szwajcariavs.Kolumbia
13.50
X3.10
22.25
Jutro 22:00

BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest nielegalna. 18+

BetFAN