YouTube: Stadionowe Perełki z Niższych Lig w Polsce

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

YouTube: Stadionowe Perełki z Niższych Lig w Polsce Za nami 3 części serii filmików, które szczególnie przypadły Wam do gustu. Razem z przyjściem Nowego Roku na naszym kanale pojawiła się już ostatnia z nich. Jest to więc idealna okazja na podsumowanie wszystkich materiałów, w którym mówiliśmy o aż 45 stadionach z niższych lig, które są warte szczególnej uwagi.

Reklama

Kilka miesięcy temu, po redakcyjnych rankingach stadionów PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi oraz eWinner 2. Ligi, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, stadionów z niższych szczebli rozgrywkowych w Polsce. Redaktorzy Stadiony.net jednogłośnie uznali Stadion Zdzisława Krzyszkowiaka, czyli domowy obiekt Zawiszy Bydgoszcz, za najlepszy stadion piłkarski z niższych lig w naszym kraju. Na drugim miejscu znalazł się Stadion KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie swojego czasu chętnie zaglądała reprezentacja Polski.

W każdym rankingu umieszczaliśmy po 15 stadionów, które rozsiane są po całym kraju od morza do Tatr. Tak było również w pierwszym materiale - oprócz dużych ośrodków, jak Kraków czy Warszawa, gdzie znajdują się obiekty Prądniczanki i bielańskiego Hutnika, zwiedziliśmy też kilka mniejszych miast i miejscowości. Byliśmy na Stadionie Stali Stalowa Wola, na Stadionie CTS, gdzie występuje Piast Nowa Ruda, na obiekcie Stali Brzeg czy zabytkowym Stadionie Olimpijskim w Słubicach. Poza kolejnością wyróżniliśmy również absolutnie wyjątkowy stadion w Chełmicy-Cukrowni.

Za jakiś czas ponownie stwierdziliśmy, że trzeba przyjrzeć się obiektom klubów z niższych polskich lig bliżej. W końcu nie chcemy chwalić cudzego, a nie znać swojego… Odwiedziliśmy Stadion im. Włodzimierza Smolarka, gdzie słynny napastnik stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Idąc dalej aleją gwiazd, natrafiliśmy na Stadion Kazimierza Deyny, na którego trybunach zasiada sam popularny “Kaka”.

Na naszej mapie małych wielkich obiektów nie zabrakło jednak stadionów cieszących się mniejszym rozgłosem. Lecz czy nie to jest w piłce najpiękniejsze? Właśnie dlatego zajrzeliśmy również do Babimostu - miasta z pięknym ratuszem i historią nieistniejącego już zamku. Przystanęliśmy też blisko Bydgoszczy, aby spojrzeć w dół ze skarpy, na której postawiono stadion dla Dębu Barcin, występującego obecnie w Klasie A. Jeśli więc jeszcze nie oglądaliście tej części “Perełek”, koniecznie musicie to nadrobić!

Ostatnie 15 stadionów, które umieściliśmy w ostatnim z filmików również Was nie zawiodą. Mimo że skupiliśmy się na obiektach często mniej znanych szerszej publice, nie zabrakło bardzo ciekawych wątków. Chociaż  na wielu z tych obiektach gra może nie zachwyca, to właśnie te miejsca są na swój sposób szczególne na piłkarskiej mapie Polski.

Byliśmy nawet na… wyspie. Oprócz tego zahaczyliśmy o Szczebrzeszyn, Malbork oraz Ełk. Na jednym z tych stadionów strzelił bramkę Łukasz Piszczek, a cieszył się z niej razem z nim Sławomir Peszko. Na innej arenie trenowała jedna z reprezentacji podczas Euro 2012, a na jeszcze kolejnej występowała reprezentacja Polski U-23. Te i wiele innych ciekawostek o stadionach z niższych lig znajdziecie w II części Dogrywki. Dziękujemy Wam za wsparcie oraz wiele pomysłów na stadiony, które umieściliśmy dzięki tym sugestiom w filmikach!

Reklama