Stalowa Wola: Jest wykonawca Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej
źródło: własne | MK; autor: michał
Warszawski Budimex zainkasuje prawie 44 miliony złotych za budowę głównej trybuny, boiska i oświetlenia na stadionie w Stalowej Woli. To najdroższa inwestycja sportowa w historii miasta.
Reklama
Budimex został wybrany jako wykonawca drugiej fazy przebudowy stadionu w Stalowej Woli. Warszawska firma zaoferowała 43 739 509,99 zł brutto, ale sprawa nie musi jeszcze być zakończona.
Decyzja uprawomocni się 15 września, jednak tylko pod warunkiem, że żaden z konkurentów nie wniesie odwołania. Tymczasem w przetargu startowało pięć firm z doświadczeniem w budowie stadionów i aż cztery z nich zostały odrzucone po wyjątkowo długiej, ponad trzymiesięcznej analizie ofert (otwarto je 17 maja).
Biorąc pod uwagę liczbę odrzuconych ofert nie będzie zaskoczeniem, jeśli odwołanie od któregoś z kandydatów wpłynie. To może być potencjalnie poważnym problemem dla inwestycji, ponieważ jej harmonogram już jest napięty. Budimex zgodził się bowiem zbudować brakujące elementy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej zgodnie z pierwotnym harmonogramem, tj. do 1 października 2018. Na inwestycję został więc niewiele ponad rok, a nie ma jeszcze podpisanej umowy. Jakikolwiek kolejny poślizg może zaważyć na dotrzymaniu terminu, więc kibice „Stalówki” powinni liczyć, że Budimex dostanie umowę i jak najszybciej ruszy do pracy.
Nie tylko główna trybuna
Z punktu widzenia organizacji meczów II, a potencjalnie również I Ligi zdecydowanie najważniejszym elementem jest ukończenie głównego stadionu. Mowa o głównej trybunie dla 2 tys. widzów (całość dla ok. 3,7 tys. osób), oświetleniu meczowym na masztach ulokowanych w dachu, a także nowym boisku z instalacją grzewczą.
Co prawda to wciąż obraz daleki od marzeń rozrysowanych przez poprzedniego prezydenta miasta, ale taki obiekt bez problemu powinien sprostać wymogom i zapotrzebowaniu na bilety.
Obok głównego stadionu przeobrażenie czeka cały kompleks wokół. Nowa brama wjazdowa, kołowroty, pawilon kasowy, 2 boiska treningowe o parametrach orlika do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej oraz kryte boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej.
Stalowa Wola na budowę tak rozległego kompleksu otrzymała 15 mln zł od Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tym roku miasto miało na inwestycję przekazać 14 mln, ale te środki przekierowano na budownictwo mieszkaniowe. Dlatego większość ciężaru finansowego przypadnie na budżet miejski w 2018 roku.
Reklama