Baltic Arena - sportowa perła Gdańska

źródło: www.gdansk.pl; autor: qvist

Budowa stadionu piłkarskiego w Gdańsku została już przesądzona. Cały czas pojawiają się jednak nowe pytania dotyczące powstania obiektu. Wychodząc naprzeciw ciekawości władz piłkarskich, dziennikarzy, czy w końcu zwykłych kibiców, Miasto Gdańsk zorganizowało seminarium poświęcone budowie najnowocześniejszej areny piłkarskiej w Polsce.

Reklama

Zaproszenie na spotkanie, które odbyło się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance przyjęli m.in., posłowie na Sejm RP, władze aglomeracji gdańskiej, przedstawiciele gdańskich klubów sportowych, a także kibice Lechii Gdańsk, najbardziej zasłużonego klubu piłkarskiego na Pomorzu. Specjalnymi gośćmi byli również przedstawiciele Lwowa, którzy w ramach EURO 2012 przygotowują się do organizacji mistrzostw na Ukrainie. Swojego przedstawiciela wysłał również prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz.

O założeniach koncepcji architektonicznej stadionu opowiadał prof. Wojciech Grabianowski z biuro architektoniczne Rhode-Kellermann - Wawrowsky - twórcy Areny Bałtyckiej, a wcześniej „Arena auf Schalke” w Gelsenkirchen, czy „AWD Arena” w Hanowerze. Uczestnicy seminarium obejrzeli również pokaz filmu promującego kandydaturę Gdańska do EURO 2012. Tego samego, który wzbudził tak duże zainteresowanie wśród przedstawicieli władz piłkarskich podczas kongresu UEFA w Budapeszcie.

Filmy makiety i wizualizacje stadionu to jednak nie wszystko. W czasie konferencji zaprezentowano największe gdańskie inwestycje komunikacyjno-drogowe, które pozwolą na szybsze i łatwiejsze dotarcie do stadionu m. in. autostrada A1 i Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Na liczne pytania gości odpowiadał zastępca prezydent Gdańska Wiesław Bielawski.

Gdańska impreza była największą tego typu promocją budowy stadionu w Polsce. Warto bowiem podkreślić, że stadion w Gdańsku powstanie niezależnie od tego czy polsko-ukraińska oferta zostanie wybrana do organizacji mistrzostw Europy czy też nie.

Reklama