Lubin: Nadchodzą duże zmiany na stadionie Zagłębia

źródło: Stadiony.net; autor: Maciek Ściłba

Lubin: Nadchodzą duże zmiany na stadionie Zagłębia Od zakończenia budowy obiektu Zagłębia Lubin minęło już prawie 15 lat. Mimo to arena wciąż postrzegana jest jako jedna z najnowocześniejszych w Polsce. Lada moment przejdzie ona pierwszą znaczącą modernizację.

Reklama

Zagłębie Lubin zaczyna odświeżać swój dom

Stadion Zagłębia otwarty został w 2009 roku i przez pierwsze 3 lata swojego funkcjonowania był znany pod nazwą Dialog Arena. Inwestycja kosztująca ok. 130 mln zł została przeprowadzona w sprawny sposób, ponieważ projekt zaprezentowany w 2007 roku został zrealizowany w przeciągu 18 miesięcy. Dzięki temu obiekt o pojemności 16 086 miejsc był jedną z pierwszych nowoczesnych konstrukcji w piłkarskiej Ekstraklasie – pod koniec pierwszej dekady XXI wieku obok niego w pełni ukończony był tylko Stadion Korony Kielce.

Jak się okazuje nadszedł czas na pierwszy poważny remont areny. Jak podaje portal e-legnickie.pl w najbliższych tygodniach zostanie przeprowadzona wymiana krzesełek. Przez ostatnich 15 lat prawie wszystkie siedziska były w kolorze miedzianym, dominującym w herbie klubu. Część z nich jest w kolorach czarnych tworząc dwa napisy “KGHM” na trybunie głównej – nawiązując z do właściciela i zarazem głównego sponsora drużyny, a także “ZAGŁĘBIE” na sektorach przeciwległych. Jak przekonują władze Miedziowych zmiany, które zostaną przeprowadzone z pewnością pozytywnie zostaną odebrane przez kibiców.

Stadion Zagłębia© Sebastian Spychała, Stadiony.net

W Lubinie wymienią wszystkie krzesełka na obiekcie

Nadal kolorem dominującym będzie kolor pomarańczowy, lecz część siedzisk będzie zielona i biała. Te kolory także znajdują się w klubowych barwach. Pozostaną także czarne krzesełka w dotychczasowej konfiguracji. Całość stworzy żywą mozaikę będącą aktualnie trendem na pozostałych polskich arenach. Jak przekonuje prezes zarządu Zagłębia Lubin Michał Kielan prowadzona inwestycja nie zakłóci możliwości użytkowania sektorów przez fanów. – Naszym celem jest ożywienie obiektu, inwestujemy w infrastrukturę, ale robimy to wedle określonej filozofii, budując więź fanów z klubem. Jednocześnie zapewniamy kibiców, że proces modernizacji będzie realizowany w sposób minimalizujący zakłócenia podczas nadchodzących meczów. O wszystkich postępach prac wykonywanych na naszym obiekcie będziemy informować na bieżąco.

Prace związane z wymianą siedzisk mają rozpocząć się w październiku i potrwać kilka tygodni. W międzyczasie Zagłębie będzie rozgrywało swoje mecze w PKO Ekstraklasie, a fani od razu będą mogli korzystać z zainstalowanych krzesełek. Nowe miejsca do siedzenia zostaną zamontowane na tych samych stelażach, co z pewnością obniży koszt renowacji. Roboty zostaną przeprowadzone przez przedsiębiorstwo SEDAsport ze Słowacji. Ich koszt nie jest do końca znany, ponieważ wymiana siedzisk jest częścią większej inwestycji, w której skład wchodzi także budowa hali sportowej, przebudowa trybuny VIP i naprawa elewacji stadionu. Wszystkie prace zostały wycenione na 50 mln zł.

Stadion Zagłębia© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Reklama