Stadium of the Year 2022: Odkryj Lanzhou Stadium

źródło: Stadiont.net; autor: Kuba Kowalski

Stadium of the Year 2022: Odkryj Lanzhou Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest Lanzhou Stadium. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Lanzhou Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022!

Mieszkańcy Chin od niedawna mogą się czuć naprawdę dumni ze swojego nowego obiektu, Lanzhou Stadium, który znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadion Roku 2022. Konkurs jest największym tego typu głosowaniem publicznym na świecie. Od początku pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z sześciu różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, siedem z Europy, pięć z Afryki, trzy z Ameryki Północnej, dwa z Ameryki Południowej oraz jeden z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie jesteś pewny, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj Lanzhou Stadium

W ubiegłym roku ukończono budowę obiektu, który kryje kilka interesujących faktów. Oto kilka ciekawostek na jego temat: 

  • Głównym motywem, jaki przyświecał projektantom, jest koncepcja „kwiatów tańczących na jedwabnym szlaku”.

  • Zgodnie z tym zamysłem, każdy z pięciu głównych budynków kompleksu prezentować ma motywy odnoszące się do pięciu różnych kwiatów.

  • Obok „różanego” stadionu powstała więc „tulipanowa” hala sportowa, „liliowy” basen, hala tenisowa inspirowana kwiatem lotosu i „orchidea”, czyli budynek apartamentowy dla sportowców.

  • Aranżacja krajobrazu kompleksu bazuje na motywach nawiązujących do wstęg znanych z kostiumów Dunhuang Feitian.

  • Struktura głównego obiektu obłożona została aluminiowymi panelami o ciepłej, ciemnozłotej barwie.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu muszą znaleźć się wszystkie 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama