Stadium of the Year 2022: Odkryj Kuishan Sports Center Stadium

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

Stadium of the Year 2022: Odkryj Kuishan Sports Center Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest Kuishan Sports Center Stadium. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Kuishan Sports Center Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022!

Mieszkańcy Chin od niedawna mogą się czuć naprawdę dumni ze swojego nowego obiektu, Kuishan Sports Center Stadium, który znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadion Roku 2022. Konkurs jest największym tego typu głosowaniem publicznym na świecie. Od początku pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z sześciu różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, siedem z Europy, pięć z Afryki, trzy z Ameryki Północnej, dwa z Ameryki Południowej oraz jeden z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie jesteś pewny, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

sd

Poznaj Kuishan Sports Center Stadium

W ubiegłym roku ukończono budowę obiektu, który kryje kilka interesujących faktów. Oto kilka ciekawostek na jego temat: 

  • 25 sierpnia 2022 na stadionie odbyła się ceremonia otwarcia głównej części zmagań w ramach 25. edycji igrzysk prowincji Szantung.

  • W ramach tych igrzysk rozegrano zawody w 31 dyscyplinach, w których udział wzięło rekordowe 17 tys. sportowców.

  • Trybuny w pełni przykryte są cięgnowo-membranowym, karbowanym dachem, stanowiącym najbardziej charakterystyczny element stadionu.

  • Pod dachem umieszczono oraz reflektory oświetleniowe, ponieważ nazwa miasta Rizhao w języku chińskim oznacza światło słoneczne.

  • Na stadionie nie brakuje słonecznych odniesień – kolorystyka krzesełek ma przywodzić na myśl wschód słońca, a radialny układ zagięć w zadaszeniu może przypominać rozchodzące się promienie.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu muszą znaleźć się wszystkie 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama