YouTube: Stadiony MŚ 2030 | Kandydatura Maroka

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

YouTube: Stadiony MŚ 2030 | Kandydatura Maroka Przed Wami kolejna część cyklu, w którym przedstawiamy kandydatów do organizacji Mistrzostw Świata w 2030 roku. Po propozycji krajów południowoamerykańskich i europejskich tym razem kierujemy się do Afryki, gdzie czekają na nas stadiony w Maroku, Algierii i Tunezji.

Reklama

Maroko już szósty raz będzie się ubiegać o prawo do goszczenia piłkarskiego mundialu i trzeba przyznać, że oferta stadionowa z tego kraju prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Początkowo mówiło się, że Maroko przedstawi wspólną kandydaturę z Algierią i Tunezją, ale z przyczyn politycznych ta współpraca raczej nie dojdzie do skutku. Redakcja  Stadiony.net w każdym razie zdecydowała, że w ramach bonusu przedstawi również obiekty piłkarskie także z dwóch krajów.

Czy Maroku uda się wreszcie ugościć najlepszych piłkarzy świata w ramach Mistrzostw Świata 2030? Argumenty mają mocne, bo już teraz w tym kraju znajduje się kilka nowoczesnych stadionów, a w planach jest budowa kolejnych. Konkurencja jest jednak silna, bo kandydatury Argentyny, Chile, Paragwaju i Urugwaju oraz Hiszpanii, Portugalii i Ukrainy też prezentują się zacnie i wybór gospodarza mundialu w 2030 roku będzie niezwykle trudny.

Zapraszamy Was do obejrzenia materiału przedstawiającego stadiony w Maroku, Algierii i Tunezji:

Reklama