Stadium of the Year 2022: Odkryj Alphamega Stadium

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

 Stadium of the Year 2022: Odkryj Alphamega Stadium Nasz konkurs na Stadion Roku oficjalnie się rozpoczął i potrwa do 15 marca. W tym roku na liście nominowanych aren znajduje się aż 36 obiektów. Jednym z nich jest Alphamega Stadium w Limassolu. Przyjrzyjcie się tej kandydaturze i zdecydujcie, czy chcecie na nią głosować w konkursie na Stadion Roku 2022!

Reklama

Alphamega Stadium nominowany do tytułu Stadionu Roku 2022!

Mieszkańcy Limassolu i okolic od niedawna mogą się czuć naprawdę dumni ze swojego nowego obiektu, Alphamega Stadium, który znalazł się na liście 36 aren piłkarskich nominowanych do prestiżowej nagrody Stadion Roku 2022. Konkurs jest największym tego typu głosowaniem publicznym na świecie. Od początku pierwszej edycji zliczono łącznie ponad 400 000 głosów.

Tegoroczny konkurs jest bardzo zróżnicowany, biorą w nim udział stadiony aż z sześciu różnych kontynentów: 18 obiektów pochodzi z Azji, osiem z Europy, cztery z Afryki, trzy z Ameryki Północnej, dwa z Ameryki Południowej oraz jeden z Australii i Oceanii. Rywalizacja jest zacięta, więc nie wahaj się oddać głosu na stadion, który cenisz najbardziej! Jeśli nadal nie jesteś pewny, możesz obejrzeć film, w którym przedstawiono wszystkie 36 nominowanych stadionów:

Poznaj Alphamega Stadium

W ubiegłym roku w Limassolu ukończono budowę obiektu, który kryje kilka interesujących faktów. Oto kilka ciekawostek na jego temat:

  • Plany budowy nowego stadionu w Limassol sięgają jeszcze końca XX wieku, kiedy to państwowe władze przekazały teren pod budowę areny.

  • Na wyznaczonej działce nowy obiekt wspólnie planowały wybudować dwa kluby, AEL i Aris.

  • Wszystkie trzy największe kluby z Limassol występowały dotąd na otwartym w 1975 stadionie Tsirio.

  • Obiekt z biegiem lat coraz bardziej odbiegał od nowoczesnych standardów, ponadto posiadał bieżnię, a okoliczni mieszkańcy skarżyli się na chuligańskie wybryki.

  • We wnętrzu nowego obiektu znajduje się m.in studio telewizyjne, a także bary i restauracje. Ciepełko, owoce morza i meczyk - zestaw, dla kibiców, idealny.

Jak głosować na Stadion Roku 2022?

Aby wziąć udział w konkursie, każdy musi wybrać pięć stadionów, przyznając 5 gwiazdek najlepszemu, 4 gwiazdki drugiemu, 3 gwiazdki trzeciemu, 2 gwiazdki czwartemu i wreszcie 1 gwiazdkę piątemu najciekawszemu. Oznacza to, że nie można oddać głosu tylko na jeden stadion - w formularzu musi znaleźć się 5 obiektów. Aby zagłosować odwiedź Stadium of the Year 2022, platformę do głosowania, która będzie otwarta do 15 marca. Aby dowiedzieć się więcej o nominowanych stadionach i samych zasadach głosowania, warto obejrzeć film:

Reklama