Chorzów: Jest zgoda na obiekt zastępczy dla Ruchu

źródło: Stadiony.net; autor: Maciek Ściłba

Chorzów: Jest zgoda na obiekt zastępczy dla Ruchu Jak doskonale wiemy, Ruch Chorzów w nadchodzącej rundzie wiosennej Fortuna 1. Ligi nie zagra na stadionie przy ul. Cichej. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wyraziła zgodę na to, aby “Niebiescy” mogli gościć rywali na innej arenie.

Reklama

Gdzie zagra Ruch Chorzów?

Przypomnijmy – w połowie stycznia Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wyłączył Stadion Ruchu Chorzów z użytkowania. Powodem okazał się fatalny stan techniczny masztu oświetleniowego nr 2. Szybko podjęto działania, mające zapobiec katastrofie budowlanej. Zgodnie z decyzją wcześniej wspomnianego organu dokonano jego rozbiórki.

Niespodziewana sytuacja sprawiła, że “Niebiescy” nie mogą korzystać ze swojego domu. Wszystko dlatego, że stadion przy ul. Cichej nie posiada aktualnie oświetlenia wymaganego przez przepisy licencyjne PZPN dla obiektów 1. Ligi. Oznacza to, że Ruch Chorzów musiał poszukać areny, na której rozegra mecze jako gospodarz w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023. Od samego początku spekulowano, że pomocną dłoń wyciągną Gliwice. Zostało to oficjalnie potwierdzone po spotkaniu Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Organ wydał zgodę na to, aby tymczasowo bezdomni chorzowianie mogli grać na stadionie Piasta.

Stadion Ruchu Chorzów@skawindrone (fb) / @skawindrone (IG)

Co myślą kibice o zamknięciu stadionu przy ul. Cichej w Chorzowie?

Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów na łamach serwisu “Gol24.pl” wyraził swoje zadowolenie z faktu, że tak szybko udało się załatwić tę palącą kwestię. Jego drużyna już w najbliższą sobotę 11 lutego o godz. 17:30 na obiekcie przy ul. Okrzei podejmie Chrobrego Głogów. – Zamknięcie stadionu i konieczność wycięcia jednego z masztów oświetleniowych spadło na nas jak grom z jasnego nieba. Szybko jednak musieliśmy się otrząsnąć i szukać obiektu zastępczego dla naszego zespołu. Podobnie jak 9 lat temu, pomocną dłoń wyciągnęły do nas Gliwice i klub Piast. Jesteśmy wdzięczni za chęć pomocy i życzliwość w tak trudnej dla nas sytuacji. Nasza drużyna będzie miała w Gliwicach dobre warunki do rozgrywania spotkań, a kibice do ich oglądania. Oczywiście chcemy jak najszybciej wrócić na Cichą, bo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Umowa pomiędzy Ruchem Chorzów i Piastem Gliwice dotycząca możliwości użytkowania obiektu przy ul. Okrzei obowiązuje do 30 czerwca 2023. Co ciekawe – aktualnie trzeci klub 1. Ligi nie będzie mógł korzystać ze strefy VIP, ponieważ znajduje się ona w remoncie. Koszty poddzierżawy areny przez “Niebieskich” pokryje miasto Chorzów. Takie rozwiązanie nie zadowala oczywiście kibiców, którzy od dawna manifestują konieczność budowy nowego stadionu. Ostatnio skierowali oni do prezydenta miasta, Andrzeja Kotali listę 10 pytań. Chcieliby oni dowiedzieć się m.in. kto jest winny tego, że ich ukochana drużyna nie będzie mogła walczyć o awans do PKO Ekstraklasy na swoim domowym obiekcie, a także czy miasto zrekompensuje im konieczność dojazdu do Gliwic.

Stadion Piasta Gliwice© Instagram: @mosquidron

Reklama