Bytom: Kiedy oddanie nowego stadionu?

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

Bytom: Kiedy oddanie nowego stadionu? 7 lutego bieżącego roku rozpoczęła się budowa wyczekiwanego przez kibiców nowego obiektu. Arena będzie znajdowała się nieopodal dotychczasowego domu Polonii Bytom, a prace mogą zostać ukończone nawet trochę szybciej, niż zakładano.

Reklama

Na początku roku, po stworzeniu projektu stadionu, mówiło się o 15 miesiącach prac, jakie czekały wykonawcę. Obecnie prezes Polonii Bytom, Sławomir Kamiński, zapowiada oddanie obiektu na wiosnę. Na stadionie można już zaobserwować znaczące postępy. Z daleka rzucają się w oczy maszty oświetleniowe z reflektorami LED, znajdujące się we wszystkich czterech rogach boiska.

Stadion Polonii Bytom© Robert Saganowski, Stadiony.net

Warstwy podbudowy pod płytą boiska są również gotowe i czekają na położenie sztucznej murawy, na której będą w niedalekiej przyszłości grali piłkarze 3-ligowej Polonii. Mimo że arena będzie z kategorii kameralnych, ponieważ trybuny pomieszczą 2 200 osób, to cała budowa pochłonie ponad 30 mln zł. 250 kibiców będzie mogło liczyć na miejsca pod zadaszeniem, a trybuna gości osiągnie liczbę 196 krzesełek. Realizatorem inwestycji jest firma Tamex Obiekty Sportowe SA.

Ukończono natomiast prace konstrukcyjne trzykondygnacyjnego budynku klubowego. Znajduje się on na razie w surowym stanie, ale już niedługo nabierze odpowiednich kształtów. Mają znaleźć się tam pomieszczenia szatniowe, muzeum klubowe i kawiarenka z tarasem przeznaczona między innymi dla rodziców wychowanków klubu z województwa śląskiego. Co ciekawe, niedawno powołana do istnienia została sekcja e-sportowa, która również otrzyma w budynku odpowiednie warunki do działania.

Stadion Polonii Bytom© Hubert Klimek (Archiwum UM Bytom)

Nowy obiekt w Bytomiu potrzebny jest jak najszybciej klubowi, piłkarzom i kibicom. Sezon Polonia zaczęła bowiem na Stadionie Szombierek - lokalnego rywala - a obecnie gra na swoim wysłużonym Stadionie Edwarda Szymkowiaka. Jednak stadion przy ul. Olimpijskiej jest zbyt niebezpieczny, aby można było na niego wpuścić kibiców. Drużyna jest więc zmuszona grać przy pustych trybunach. 

Władze klubu są niemal pewne, że pierwszy domowy mecz przyszłego sezonu będzie rozegrany na nowym obiekcie. Gdyby jednak udało się ukończyć stadion oraz załatwić wszystkie niezbędne formalności przed końcem obecnego, “Niebiesko-Czerwoni” zagrają na arenie już na wiosnę. Będzie ona spełniała kryteria systemu licencyjnego PZPN oraz UEFA, a przyszłości, po możliwej rozbudowie - I Ligi.

Reklama