Stadium of the Year: Stadiony.net z wizytą w Pampelunie!

źródło: Stadiony.net; autor: Robert Saganowski

Stadium of the Year: Stadiony.net z wizytą w Pampelunie! Finał tegorocznego konkursu na Stadion Roku nie mógł ułożyć się dla nas lepiej. Wizyta na zwycięskim obiekcie, ceremonia transmitowana w telewizji i szlagierowe starcie z Realem Madryt. Brzmi niewiarygodnie, prawda? To wszystko ziściło się w środowy wieczór, gdy osobiście wręczyliśmy statuetkę na obiekcie Osasuny.

Reklama

Delegacja serwisu Stadiony.net w postaci jego założyciela, Grzegorza Kaliciaka, zawitała na El Sadar w Pampelunie na specjalne zaproszenie klubu. Przypomnijmy, że stadion Osasuny zdystansował konkurencję w tegorocznym plebiscycie, zostawiając w pokonanym polu drugi Estadio Unico Madre de Ciudades z Argentyny oraz trzeci Estadio Banco Guayaquil z Ekwadoru.

Konkurs na Stadion Roku zorganizowaliśmy już po raz dwunasty, a pierwszym historycznym zwycięzcą został Aviva Stadium. W najlepszym czasie udało nam się zgromadzić prawie 100 000 głosów z całego świata!

El Sadar© CA Osasuna

Oficjalne wręczenie statuetki odbyło się tuż przed hitowym spotkaniem z Realem Madryt. Na kole środkowym zaprezentowany został nasz logotyp „Stadium of the Year 2021”, który widoczny był przez długi czas w oficjalnym sygnale telewizyjnym La Liga. Hiszpanie zadbali również o to, żeby sama ceremonia została pokazana na żywo.

Na sekundy przed rozpoczęciem meczu na murawę zaproszony został prezydent Osasuny, Luis Sabalza, któremu statuetkę za Stadion Roku 2021 wręczył przedstawiciel serwisu Stadiony.net, Grzegorz Kaliciak. Całość wydarzenia w polskiej telewizji transmitowała stacja Canal+.

Tego wieczoru w Pampelunie zjawili się również: prezes Osasuny, Fran Canal oraz CEO Realu Madryt, Jose Angel Sanchez. Wśród gości nie zabrakło także wybitnych byłych piłkarzy. Na El Sadar przybyły legendy „Królewskich”: Emilio Butragueno oraz Roberto Carlos.

El Sadar© CA Osasuna

Na trybunach panowała atmosfera prawdziwego święta, lecz piłkarze „Los Rojillos” nie sprostali tego dnia wymaganiom kibiców. Osasuna przegrała z liderem z Madrytu 1:3, jednak po wyrównującym golu Chorwata Ante Budimira cały El Sadar przez moment uniósł się ku górze. Nie był to najlepszy wieczór dla najlepszego piłkarza ligi, Karima Benzemy, który dwukrotnie pomylił się z jedenastego metra.

Dla kibiców wynik nie był jednak sprawą pierwszorzędną. Fani Osasuny mogli poczuć się wyróżnieni wiedząc, że to właśnie ich stadion był bezkonkurencyjny w 2021 roku.

El Sadar© CA Osasuna

Wizyta w Hiszpanii była wielkim wydarzeniem również dla naszej redakcji, a za zaproszenie serdecznie dziękujemy! Kto wie, być może w przyszłym roku znów dostąpimy przyjemności wręczenia statuetki podczas oficjalnej ceremonii na stadionie? Na całym świecie gotowych do inauguracji jest przecież wiele nieprzeciętnych i innowacyjnych aren. Indonezja, Senegal, Chiny, a może… Polska? Już teraz gorąco zapraszamy Was do uczestnictwa w naszym corocznym konkursie. Do usłyszenia na początku 2023 roku!

Reklama