Anglia: „Młoty” rozbudują London Stadium na 10-lecie

źródło: Stadiony.net; autor: Robert Saganowski

Anglia: „Młoty” rozbudują London Stadium na 10-lecie West Ham United poinformował kibiców o ambitnych planach modernizacji swojej domowej areny. Prace mają zostać ukończone przed sezonem 22/23, dzięki czemu London Stadium stanie się drugim największym obiektem w lidze, ustępując tylko legendarnemu Old Trafford.

Reklama

Od strony sportowej West Ham może zaliczyć ostatnie kilkanaście miesięcy do bardzo udanych. W poprzednim sezonie Premier League „Młoty” finiszowały na wysokim, szóstym miejscu, co dało im prawo do gry w obecnej edycji Ligi Europy UEFA. Obecna kampania również może zakończyć się happy-endem. WHU wciąż pozostaje w grze o końcowy triumf w europejskich pucharach, a w lidze możliwe jest powtórzenie sukcesu z sezonu 20/21.

London Stadium© Queen Elizabeth Park

Jak powszechnie wiadomo, stadiony w Anglii nierzadko wypełniane są do ostatniego miejsca, nie tylko podczas spotkań z samą czołówką ligi. W obecnych rozgrywkach kibice „The Hammers” zapełniają London Stadium w ponad 97%, a na trybunach zasiada średnio więcej kibiców niż na obiekcie lokalnego rywala, Tottenhamu. Na mecze Spurs przychodzi 2 500 widzów mniej, mimo tego, że nowoczesny Tottenham Hotspur Stadium może pochwalić się większą pojemnością niż obiekt WHU.

Władze klubu ze wschodniej części Londynu słusznie zauważyły, że dobrym pomysłem będzie rozbudowa obiektu, na którym 10 lat temu odbyła się ceremonia otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich. Wiele kibiców West Hamu wciąż z nostalgią wspomina jednak Boleyn Ground, na którym klub rozgrywał swoje spotkania przez ponad 100 lat. Renowacja aktualnego stadionu ma choć trochę nawiązać do starego, angielskiego klimatu, który na Wyspach wspominany jest z łezką w oku.

Boleyn Ground© West Ham United FC

W ramach inwestycji pojemność London Stadium ma wzrosnąć z obecnych 60 000 do 62 500 miejsc, dzięki czemu domowy obiekt „Młotów” wyprzedzi w liczbie krzesełek wspomniany stadion Tottenhamu. Oprócz dodatkowych 2 500 miejsc, dolna kondygnacja trybuny zachodniej zostanie w pełni zrekonfigurowana, a górna i dolna kondygnacja zostaną zbliżone do siebie, aby fani mogli znaleźć się bliżej samej murawy. To ważna innowacja, na którą mocno naciskali kibice WHU.

Zawsze słuchamy naszych kibiców i ciężko pracujemy, aby poprawić ich doświadczenia na London Stadium, zgodnie z fantastycznymi opiniami, jakie od nich otrzymaliśmy. Oczekiwane zwiększenie pojemności sprawi, że London Stadium stanie się jednym z najliczniej uczęszczanych obiektów w stolicy, a nawet w całym kraju, dając jeszcze większej liczbie kibiców możliwość oglądania naszej drużyny w akcji – tak o relacji na linii klub-kibice wypowiedziała się wiceprezes klubu, Karren Brady.

London Stadium© sbally1

Poza innowacjami w zakresie infrastruktury, West Ham szykuje coś specjalnego dla swoich fanów. Klub ma zaoferować kibicom karnety sezonowe w cenie 299 £, dzięki czemu London Stadium stanie się obiektem z najniższymi cenami w całym Londynie jeśli chodzi o rozgrywki Premier League.

Mimo tego, że sezon dla West Hamu skończy się w połowie maja, a w czerwcu na stadionie odbędą się koncerty m.in. zespołu Green Day czy Red Hot Chilli Peppers, „The Hammers” już w sierpniu mają rozpocząć nowy sezon Premier League na zrekonstruowanym obiekcie

5 czerwca, po raz pierwszy w historii, arena ma być także gospodarzem finału play-off angielskiej National League, który zdecyduje która z drużyn z piątego szczebla rozgrywkowego wywalczy awans na szczebel profesjonalny.

Reklama