Szczecin: Konstrukcja dachu prawie gotowa

źródło: szczecin.wyborcza.pl / własne [TS]; autor: Tomasz Sobura

Szczecin: Konstrukcja dachu prawie gotowa Budowa stadionu Pogoni postępuje zgodnie z planem. Do jej końca pozostało nieco ponad pół roku. Wygląda na to, że nowy sezon „Portowcy” rozpoczną na w pełni gotowym obiekcie.

Reklama

Konstrukcja dachu nad trybuną północną została ukończona pod koniec października. Brakuje już naprawdę niewiele do domknięcia bryły stadionu. W tym momencie roboty skupiają się na narożniku północno-wschodnim i pracach żelbetowych na trybunie północnej, dedykowanej częściowo VIP-om.

Pod trybuną północną (dawną trybuną niską) znajdzie się parking, szatnie i biura. We wnętrzu budynku odbywa się montaż instalacji elektrycznych, teletechnicznych, wentylacji i wodno-kanalizacyjnych.

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin
© Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Trybuna wschodnia jest już gotowa od kilku miesięcy (zakończono tam już instalację krzesełek), ale nie została jeszcze udostępniona publiczności, gdyż na jej zapleczu wciąż prowadzone są prace. Poza tym nie ma do niej dostępu od strony korony obiektu.

Według harmonogramu, ta część widowni powinna być otwarta w pierwszym kwartale 2022 roku. Być może jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego całą powierzchnię dachu pokryje blacha. Wiadomo już ilu kibiców pomieści Stadion Floriana Krygiera po oddaniu do użytku. W sumie będzie dysponował 21 163 miejscami, które będą rozdzielone w następujący sposób:

  • trybuna południowa A – 6 882 miejsca (11 sektorów);
  • trybuna zachodnia B – 5 424 miejsca (8 sektorów);
  • trybuna północna C – 4 884 miejsca (24 sektory);
  • trybuna wschodnia D – 3 973 miejsca (7 sektorów).  

Nowy obiekt ma być gotowy w pierwszej połowie 2022 roku, a łączny koszt inwestycji wynosi 364,4 mln zł, na który składa się stadion oraz Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z kompleksem boisk treningowych. W chwili obecnej Pogoń Szczecin dysponuje pojemnością 8990 miejsc.

Autor: Tomasz Sobura

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin© Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Reklama