Warszawa: Kazimierz Górski oficjalnym patronem PGE Narodowego

źródło: własne [KT]; autor: Karol Tatar

Warszawa: Kazimierz Górski oficjalnym patronem PGE Narodowego Trzynaście lat temu rozpoczęła się budowa największego stadionu w Polsce! Na terenie obecnego stadionu PGE Narodowy pojawiło się ponad 100 jednostek specjalnych i transportowych oraz prawie 200 pracowników. Dziś operator podaje, że Kazimierz Górski będzie oficjalnym patronem.

Reklama

Decyzja o budowie nowego stadionu narodowego w miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia zapadła w 2007 roku. Wielu wtedy wątpiło w powodzenie przedsięwzięcia, bowiem wcześniej przez ponad dekadę padały deklaracje usunięcia kupców z „Jarmarku Europa” – bez skutków.

PGE Narodowy (Stadion Narodowy w Warszawie)© Stadiony.net

Jednak w 2008 roku plany zaczęły się spełniać, gdy starą nieckę rozkopano, a w podłoże zostało wbitych ok. 14 tys. pali, które były konieczne ze względu na grząski grunt nad brzegiem Wisły. Budowę PGE Narodowego ukończono 30 Listopada 2011.

Dziś po 13 latach od rozpoczęcia budowy stadion jest symbolem Warszawy, oferuje niezwykle bogatą ofertę, a dla turystów jest obowiązkowym miejscem odwiedzin. Poza meczami piłkarskimi stadion zdążył gościć wiele niesamowitych imprez, które zgromadziły dziesiątki tysięcy kibiców. Skala i rodzaj organizowanych nad Wisłą imprez robią wrażenie.

Wisienką na torcie wśród eventów jest oczywiście UEFA EURO 2012, zorganizowane przez Polskę wraz z Ukrainą. Rozegrano tu trzy spotkania fazy grupowej, w tym mecz otwarcia pomiędzy Polską a Grecją wraz z oficjalną ceremonią, a także ćwierćfinał i półfinał.

PGE Narodowy (Stadion Narodowy w Warszawie)© Sebastian Deptula

Mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej, finał Ligi Europy i Pucharu Polski, mistrzostwa świata i Europy w siatkówce mężczyzn, zawody windsurfingowe, walki KSW, memoriały lekkoatletyczne, wyścigi żużlowe - to wszystko miało miejsce na PGE Narodowym, i to w najlepszym możliwym sportowym wydaniu! Do tego koncerty gwiazd światowej muzyki, festiwale, targi, konferencje, pikniki, spotkania religijne, szczyty polityczno-gospodarcze.

Święto piłki nożnej i nadanie wyjątkowego imienia

Październik to naprawdę wyjątkowy czas dla PGE Narodowego. Oprócz świętowania rocznicy rozpoczęcia budowy oraz meczu piłkarskiej reprezentacji Polski z San Marino (9 października) operator informuje o jeszcze jednym bardzo istotnym wydarzeniu. Mianowicie, wybitny polski trener piłki nożnej Kazimierz Górski będzie oficjalnym patronem stadionu.

Imię selekcjonera zostanie nadane stadionowi 10 października podczas Święta Piłki Nożnej. Osoby, które w tym dniu odwiedzą arenę, będą miały okazję zobaczyć m.in. mecz pokazowy rozegrany przez kadrowiczów Jerzego Engela oraz polskich parlamentarzystów.

PGE Narodowy (Stadion Narodowy w Warszawie)

- W 2014 roku przed stadionem pojawił się pomnik, który przypomina wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii Kazimierza Górskiego. Z kolei w tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera. Dlatego też wspólnie ze sponsorem tytularnym areny PGE Polską Grupą Energetyczną postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiej piłki nożnej.

Upamiętniając w ten sposób Kazimierza Górskiego podejmujemy wyzwanie popularyzowania etosu, który reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym - mówi Włodzimierz Dola, prezes zarządu operatora PGE Narodowego.

Święto Piłki Nożnej, w trakcie którego PGE Narodowy otrzyma imię Kazimierza Górskiego, dostarczy odwiedzającym wielu sportowych emocji. 

 

© PL.2012+

Na murawie stadionu, na której dzień wcześniej biało-czerwoni spotkają się z San Marino, rozegrany zostanie turniej piłki nożnej pomiędzy drużynami dziecięcych szkółek piłkarskich PGE. Następnie w meczu pokazowym wystąpią reprezentacje kadrowiczów Jerzego Engela oraz przedstawicieli parlamentu.

Wcześniej w biznes klubie stadionu będzie można m.in. odkryć Teqball - nową, zaledwie kilkuletnią dyscyplinę sportową, spotkać Bielika - maskotkę reprezentacji Polski oraz wziąć udział w warsztatach i animacjach w strefie zabaw sportowych dla najmłodszych.

Autor: Karol Tatar


Reklama