Holandia: Twente rozważy montaż miejsc stojących dla Vak-P

źródło: TwenteFans.nl; autor: michał

Holandia: Twente rozważy montaż miejsc stojących dla Vak-P FC Twente Enschede zapowiedziało, że przyjrzy się możliwości instalacji miejsc stojących na trybunie za bramką. Skoro udało się w Amsterdamie, dlaczego nie w Enschede?

Reklama

Być może fani holenderskiego Twente doczekają się spełnienia swojego kluczowego marzenia: powrotu do miejsc stojących na De Grolsch Veste. Podczas wirtualnego wieczoru z kibicami prezes Paul van der Kraan poinformował, że zna oczekiwania fanów.

Kilka dni temu rozmawialiśmy o tym z kibicami. Mówi nam o tym z pytaniem, czy jest taka możliwość – powiedział Van der Kraan. Zapewnił, że jest już umówione spotkanie w sprawie sprawdzenia, jakie są fizyczne możliwości reorganizacji i podziału trybuny północno-zachodniej pod kątem miejsc stojących.

De Grolsch Veste, sektor Vak-P© Patrick Hendriksen

Jeśli się na to zdecydujemy, to będzie to oczywiście wyzwanie finansowe dla klubu, bo nie robi się tego ot tak. Ale najpierw musimy poważnie przeanalizować, czy da się to zrobić – zapowiedział prezes.

Kibice od lat apelują o konwersję przynajmniej dolnego poziomu trybuny za północną bramką na miejsca stojące. W końcu nazwa grupy kibiców Vak-P pochodzi właśnie od sektora stojącego na starym Het Diekman Stadionie.

Przykładów wykonalności takiego rozwiązania w Holandii obecnie nie brakuje. Największy i najbardziej rozpoznawalny z nich właśnie z powodzeniem ugościł mecze Euro 2020 bez konieczności kosztownych zmian na potrzeby UEFA. Johan Cruijff ArenA otrzymała w ramach ostatniej fazy modyfikacji pokaźny sektor stojąco-siedzący za południową bramką.

Autor: MK

Reklama