Hanower: HDI-Arena idzie w kierunku powszechnej cyfryzacji

źródło: własne [TS]; autor: Tomasz

Hanower: HDI-Arena idzie w kierunku powszechnej cyfryzacji Działacze Hannoveru 96 nie próżnują podczas pandemii. Czas gry za zamkniętymi drzwiami wykorzystali na wdrożenie rozwiązań, ułatwiających życie kibicom nie tylko na stadionie, ale też w domowym zaciszu.

Reklama

Hannover 96 rozwija usługi płatności bezgotówkowych już od 15 lat. Wtedy powstała możliwość płacenia kartą, przypisaną do usług oferowanych na stadionie, po wcześniejszym doładowaniu w jednym z terminali, znajdujących się na HDI-Arenie. Potwierdzeniem działań na rzecz cyfryzacji jest zawarcie umowy z dostawcą usług płatności korporacyjnych - VR Payment.

HDI-Arena, Hannover© Gerd Fahrenhorst

Latem 2020 roku wprowadzono z kolei system płatności otwartych, w którym można było używać kart debetowych i kredytowych najważniejszych banków, a także Girocard (popularna w systemie niemieckiej bankowości).

Klub we wdrażaniu rozwiązań, poprawiających wrażenie z dnia meczowego, współpracuje także z Hannoversche Volksbank i Simpy-X (consulting w branży eventowej). Dzięki temu jesienią 2020 na HDI-Arenie zainstalowano 239 terminali płatności zbliżeniowych.

HDI-Arena, Hannover© Tim Rademacher

Na początku tego roku powstała aplikacja, dzięki której można składać stadionowe zamówienia, nie ruszając się z zajmowanego krzesełka. Oprócz tego, oprogramowanie oferuje: możliwość wyboru najlepszego piłkarza meczu, ekskluzywne filmiki i zdjęcia ze stadionu oraz ewentualny zwrot kaucji za produkty.

Ponadto, fani mogą oglądać mecz bezpośrednio z domu. Przetestowanie funkcjonalności aplikacji będzie możliwe, gdy kibice w większej liczbie będą mogli wrócić na stadiony. Wtedy też lepiej będzie można ocenić wprowadzone ostatnio zmiany.

Autor: Tomasz Sobura

Reklama