Euro 2020: Kibic spadł z trybuny, w ciężkim stanie

źródło: własne [MK]; autor: michał

Euro 2020: Kibic spadł z trybuny, w ciężkim stanie Podczas meczu Anglii z Chorwacją na Wembley doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Z jednego poziomu widowni na drugi spadł kibic, którego odwieziono w ciężkim stanie do szpitala.

Reklama

Londyn dziś świętuje zwycięstwo Anglii, ale podczas otwarcia Euro 2020 dla „Trzech Lwów” doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku na Wembley Stadium. Jeden z kibiców spadł z wyższego poziomu widowni na niższy.

Nie mamy w tej chwili informacji, czy mowa o trzecim i drugim poziomie, czy drugim i pierwszym. W pierwszym przypadku byłoby to znacznie groźniejsze, ponieważ mówilibyśmy o znacznie większej wysokości. Jednak upadek nawet z drugiego na pierwszy poziom to odległość kilku metrów.

Do wypadku doszło tuż po rozpoczęciu spotkania, po 14:00 czasu lokalnego. Operator stadionu potwierdził, że taka sytuacja była, a ofiarę wypadku odwieziono do szpitala w stanie ciężkim. – Wraz z UEFA będziemy pracować w celu wyjaśnienia okoliczności tej sytuacji – powiedział przedstawiciel obiektu.

Wembley National Stadium, London© Thorsten Weidinger

Reklama