USA: Quakes ogłaszają nowego sponsora i zmieniają nazwę stadionu na PayPal Park

źródło: własne [KT]; autor: Karol

USA: Quakes ogłaszają nowego sponsora i zmieniają nazwę stadionu na PayPal Park Nowe partnerstwo z PayPal Holdings rozpoczyna nowy rozdział dla kalifornijskiego stadionu. San Jose Earthquakes ogłosiło właśnie zawarcie 10-letniej umowy sponsorskiej i w efekcie zmianę nazwy obiektu na PayPal Park.

Reklama

Lokalny partner na 10 lat

Klub San Jose Earthquakes ogłosił 10-letnie partnerstwo z firmą PayPal. Zawarte porozumienie z gigantem technologicznym, mającym siedzibę główną właśnie w San Jose, gwarantuje mu prawo do nadania komercyjnej nazwy obiektu do sezonu 2030 MLS włącznie. Arena na 18 000 miejsc będzie od teraz nosiła nazwę PayPal Park.

- Nie możemy być bardziej podekscytowani faktem znalezienia sponsora tytularnego. Ta współpraca jest zgodna z naszą wizją budowania klubu w oparciu o lokalną społeczność - powiedział w oświadczeniu dyrektor operacyjny Earthquakes, Jared Shawlee.

Dodał również: PayPal to bardzo uznana globalna marka, której siedziba główna znajduje się niecałe dwie mile od naszego biura. Cieszymy się, że możemy współpracować przy wielu inicjatywach, które mają na celu wspieranie lokalnych małych firm i niedoświadczonej młodzieży, a jednocześnie uczynić stadion bardziej nowoczesnym i przyjaznym dla naszych gości.

PayPal Park, San Jose Earthquakes stadium© San Jose Earthquakes

Jeszcze lepsze wrażenia stadionowe

Wizja partnera tytularnego i zaangażowanie klubu w rozwój społeczności San Jose mają być integralnymi częściami tej nowej umowy. Obiekt będzie wyposażony w strefę na 250 miejsc, która będzie gościć osoby wykluczone lub takie, których nie stać na bilet - sponsor wówczas zapewni im dostęp do bezpłatnych biletów. 

Nowy partner biznesowy ma również na celu wzmocnienie relacji z lokalną młodzieżą i organizacjami non-profit. Dlatego w pakiecie sponsorskim uwzględniono możliwość uczestniczenia w oglądaniu treningów drużyny, a nawet rywalizację sportową na głównej murawie. 

PayPal Park, San Jose Earthquakes stadium© San Jose Earthquakes

Nowa współpraca ma również pozytywnie wpłynąć na doświadczenia w dni meczowe. Korzystanie z kodów QR, wprowadzenie płatności bezdotykowych i szybkiej obsługi w kioskach pozwoli wszystkim kibicom efektywniej spędzać czas na terenie stadionu. Wszystko dzięki technologiom, które pozwolą przekształcić PayPal Park w nowoczesne i bezpieczne miejsce, uwzględniając post pandemiczne okoliczności.

Budowa obiektu, znanego wcześniej jako Avaya Stadium, oficjalnie rozpoczęła się w październiku 2012 roku. Trzy lata później podczas inauguracji Quakes pokonali przy pełnych trybunach Chicago Fire. Obiekt był gospodarzem m.in. rozgrywek International Champions Cup, meczów towarzyskich żeńskiej reprezentacji USA, Pucharu Narodów Pacyfiku w rugby, meczu All-Star MLS 2016 przeciwko Arsenal FC oraz meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata w 2018 roku.

Autor: Karol Tatar

Reklama