USA: New Orleans Saints ulepszają Superdome, licząc na pozyskanie nowego sponsora

źródło: własne [KT]; autor: Karol

USA: New Orleans Saints ulepszają Superdome, licząc na pozyskanie nowego sponsora Idą zmiany na Mercedes-Benz Superdome. Udoskonalenia głównie obejmą przestrzenie VIP, w tym luksusowe loże i apartamenty. Kilkanaście z nich będzie na poziomie boiska i znajdzie swoje miejsce w pakiecie sponsoringowym dla nowego partnera tytularnego obiektu.

Reklama

Ulepszenia przez dodatkowe doświadczenia

Przedstawiciele zespołu New Orleans Saints zaprezentowali wizualizacje nowych miejsc premium na Mercedes-Benz Superdome. Z pracami nie próżnują, planując oddać nowe przestrzenie wkrótce do użytku. Aby zapewnić kibicom możliwie najlepszą atmosferę w całej NFL, na poziomie boiska zostanie rozmieszczonych 12 specjalnych skyboxów, każdy z maksymalnie 24 miejscami. 

Kibice, którzy będą mieli na tyle szczęścia, aby właśnie stąd obserwować grę i różnego rodzaju show uzyskają dostęp do dedykowanego wejścia na obiekt. Co więcej, w takim pakiecie znajdzie się również różnorodna oferta gastronomiczna oraz cztery karnety parkingowe premium.

Mercedes-Benz Superdome - New Orleans Saints

- Nowe przestrzenie na poziomie boiska wzniosą sportowe przeżycia gości na zupełnie nowy poziom. Oprócz tego, że będą one zlokalizowane bardzo blisko placu gry, będą najbardziej luksusowymi i wygodnymi tego typu miejscami na całym obiekcie - powiedział dla Forbes Jen Martindale, wiceprezes zespołu ds. strategii marki.

Modernizacje obiektu obejmą 164 nowe prywatne loże, z których kilkanaście, jak już wspominaliśmy, znajdzie się na wysokości boiska. Będzie to i tak tylko część planowanej renowacji. Cały projekt o wartości 450 mln $ (obecnie 1,68 mld zł) ma na celu optymalizację drożności szlaków komunikacyjnych oraz poprawę logistyki dla ekip technicznych i operatorów usługowych. W ramach prowadzonych prac operator stadionu zainstaluje nowe windy i doposaży punkty gastronomiczne.

Mercedes-Benz Superdome - New Orleans Saints

Nowa umowa dotycząca praw do nazwy w drodze

Poniesione wydatki z tytułu inwestycji mają przynieść w pierwszej kolejności zwrot w postaci wyjątkowych doświadczeń uczestników wydarzeń. Doświadczeń dostępnych tylko na najnowocześniejszych i niedawno wybudowanych stadionach. Prace związane z ulepszeniami mają zostać ukończone na długo przed rozpoczęciem sezonu 2021 NFL. Spekuluje się, że powinny zwrócić się w ciągu kilku lat, włączając w biznesplan nową umowę sponsorską stadionu Superdome.

Ambicją zarządzających obiektem w Nowym Orleania jest to, aby nowa umowa weszła w życie już z początkiem przyszłego sezonu. Oczywiście zakładając scenariusz pozyskania dobrego i wiarygodnego partnera. Kierownictwo stadionu powierzyło to zadanie OVG Global Partnerships. Do współpracy doszło tuż po tym, jak po raz pierwszy pojawiły się informacje, że Mercedes-Benz nie przedłuży umowy sponsoringu tytularnego.

Mercedes-Benz Superdome - New Orleans Saints© Corey Seeman (cc: by-nc-sa)

Przypomnijmy, że niemiecki producent samochodów podpisał 10-letnią umowę dotyczącą praw do nazwy areny, która wygasa właśnie w 2021 roku. Według lokalnych doniesień, na początku współpracy pakiet sponsorski został wyceniony na około 5,5 mln $ (obecnie ponad 20 mln zł) w skali roku. Obecne oczekiwania sięgają przynajmniej podwojenia tej stawki. 

- Modernizacja miejsc premium jest częścią całego projektu, ponieważ ich zagospodarowanie będzie zagwarantowane w ramach nowej umowy typu naming rights - powiedział Dan Griffis, prezes OVG Global Partnerships.

Mercedes-Benz Superdome to obiekt na ponad 73 tysiące miejsc, zainaugurowany w 1975 roku. Był kilkakrotnie remontowany. Służy przede wszystkim jako dom dla New Orleans Saints, drużyny z Narodowej Ligi Futbolowej w Stanach Zjednoczonych (NFL).

Autor: Karol Tatar

Mercedes-Benz Superdome - New Orleans Saints

Reklama