Afganistan: Zatwierdzono grunty pod nowoczesny stadion do krykieta w Kabulu

źródło: własne [KT]; autor: Karol Tatar

Afganistan: Zatwierdzono grunty pod nowoczesny stadion do krykieta w Kabulu Afganistan otrzyma nowy międzynarodowy stadion do krykieta. Zgodnie z dekretem prezydenta Islamskiej Republiki Afganistanu nowy obiekt ma powstać na 120 tysiącach metrów kwadratowych w Kabulu. Pomieści do 35 tysięcy widzów.

Reklama

Zgodnie z oświadczeniem Afgańskiej Federacji Krykieta (oficjalny organ zarządzający krykietem), stadion zostanie zbudowany zgodnie z międzynarodowymi standardami i pomieści do 35 tysięcy widzów. Będzie posiadał dedykowane trybuny dla rodzin.

Na terenie nowego obiektu zlokalizowanego w Kabulu znajdować się będą również: pięciogwiazdkowy pensjonat, basen, zadaszenia dla kibiców, przychodnia, meczet, parking oraz budynek administracyjny z biurami.

Afghanistan National Cricket Stadium© Afghanistan Cricket Board (via Twitter)

Przewodniczący federacji, Farhan Yusefzai, powiedział: „Z radością ogłaszam, że Kabul będzie siedzibą międzynarodowego stadionu, na którym kibice będą mogli oglądać grę swoich ulubionych graczy w krykieta”.

Afghanistan National Cricket Stadium

Po zakończeniu budowy, nowa infrastruktura ma przyczynić się do rozwoju krykieta, uważanego za jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w całym kraju. Afgańska Federacja Krykieta jest jedną z dwunastu organizacji zrzeszonych w ramach Międzynarodowej Rady Krykieta, posiada pełnię praw wyborczych oraz może kształtować strategię rozwoju tego sportu.

Afghanistan National Cricket Stadium© Afghanistan Cricket Board (via Twitter)

Od czasu uzyskania pełnego członkostwa w Międzynarodowej Radzie Krykieta kilka lat temu, Afganistan był zobowiązany do organizowania wszystkich swoich meczów w roli gospodarza na neutralnych obiektach. Ze względów bezpieczeństwa i braku odpowiedniej infrastruktury reprezentacja narodowa grała głównie w Indiach; w Dehradun i Greater Noida.

Autor: Karol Tatar

Afghanistan National Cricket Stadium© Afghanistan Cricket Board (via Twitter)

Reklama