Tychy: Stadion gotowy na Ligę Narodów

źródło: PolsatSport.pl; autor: michał

Tychy: Stadion gotowy na Ligę Narodów Choć Polacy tu nie zagrają, to jutro Stadion Miejski Tychy ugości swój pierwszy mecz Ligi Narodów. Zgłoszony jako obiekt rezerwowy do UEFA, stadion przyjmie Ormian i Gruzinów.

Reklama

Już jutro o 18:00 w Tychach odbędzie się kolejny mecz międzynarodowy. W ramach Ligi Narodów swój pojedynek rozegrają tutaj Armenia i Gruzja. To pokłosie konfliktu o Górski Karabach. Choć obecnie trwa zawieszenie broni, to UEFA nakazała Armenii i Azerbejdżanowi rozgrywanie pojedynków na neutralnym gruncie. Azerowie zdecydowali się grać w Albanii, Ormianie wybrali Polskę.

Stadion Miejski Tychy© Stadiony.net

Stadion Miejski Tychy w ten niespodziewany sposób korzysta na sierpniowym wyborze jako obiekt zastępczy UEFA. Pierwotnie stadiony rezerwowe miały przyjmować tylko mecze europejskich pucharów, ale z racji konfliktu listę aren neutralnych wykorzystano również w Lidze Narodów.

W Tychach rozgrywane były mecze mistrzostw Europy U-21 (2017) i MŚ U-20 (2019). Bardzo szybko ustaliliśmy warunki z federacją armeńską. Sytuacja była dynamiczna, decyzja zapadła we wtorek, czasu nie jest zbyt wiele, ale będziemy gotowi – powiedział rzecznik operatora stadionu, spółki Tyski Sport, Krzysztof Trzosek.

Stadion Miejski Tychy© Stadiony.net

Reprezentacja Armenii pojawiła się w Polsce wczoraj, Gruzini dziś. Obie drużyny mają odbyć dziś na głównej murawie treningi i zapoznać się z obiektem. Jutro wyjdą na boisko w walce o punkty, jednak nie będzie można ich oglądać z trybun. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Spotkanie w Lidze Narodów nie koliduje z harmonogramem tyskiego stadionu, ponieważ GKS Tychy miał zagrać w ten weekend na wyjeździe, a mecz i tak przełożono.

Stadion Miejski Tychy© Stadiony.net

Reklama