Nowa budowa: Kruszenie trybun w Płocku

źródło: StylKibica.net; autor: michał

Nowa budowa: Kruszenie trybun w Płocku Od dziś możemy oficjalnie pokazać Wam postępy na budowie nowego stadionu w Płocku. Zaczynamy wyjątkowo wcześnie, bowiem właściwa budowa jeszcze nie ruszyła. Na razie trwa usuwanie starych sektorów.

Reklama

Dziś oficjalnie na Stadiony.net pojawiły się pierwsze zdjęcia z przebudowy płockiego stadionu miejskiego. Możemy je Wam pokazać dzięki uprzejmości serwisu StylKibica.net, który monitoruje sytuację regularnie na stronie oraz na kanale YouTube.

Dzięki temu relację zaczynamy wcześniej niż zwykle, jeszcze zanim rozpoczęła się prawdziwa budowa. W tej chwili skruszona została już większość wschodniego łuku, a na jego zapleczu usunięto znaczną część nasypu ziemnego. Podobne prace trwają również w dawnym sektorze gości, zostawiając tylko część trybuny głównej do użytku klubu.

Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku

Wciąż trwają prace projektowe nad właściwą konstrukcją przyszłego stadionu i nie znamy dokładnej daty rozpoczęcia prac budowlanych. Rozbiórka trwa natomiast formalnie od 3 lipca (przekazanie placu budowy), a faktycznie od 23 lipca (pierwsze rozbiórki z użyciem ciężkiego sprzętu po usunięciu elementów możliwych do demontażu).

Przypomnijmy, że całkowita przebudowa Stadionu im. Kazimierza Górskiego przebiega w rzadkim w Polsce trybie projektuj+buduj, co oznacza, że zwycięzca przetargu odpowiada za dokumentację projektową, uzyskanie kompletu pozwoleń, a dopiero później za budowę. Rozbiórka ruszyła latem, by maksymalnie wykorzystać przerwę między sezonami piłkarskimi.

Umowę z firmą Mirbud podpisano pod koniec listopada 2019 roku. Mirbud był jedynym oferentem w przetargu prowadzonym przez miasto Płock. Firma złożyła własną koncepcję stadionu dla 15 tys. widzów, którą wyceniła na 166,5 mln zł. W tym roku Płock zapisał w budżecie 37,5 mln zł, co czyni przebudowę stadionu największą miejską inwestycją.

Nowe trybuny będą realizowane etapami, by umożliwić rozgrywanie meczów na stadionie w trakcie prac. Na projekt i wykonanie stadionu Mirbud otrzymał 3 lata, czyli nowej płockiej areny piłkarskiej powinniśmy oczekiwań z końcem 2022 roku.

Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku© stylkibica.net / youtube.com/StylKibica

Reklama