Anglia: Peterborough planuje nowy stadion już w 2022/23

źródło: własne [MK]; autor: michał

Anglia: Peterborough planuje nowy stadion już w 2022/23 Choć ostatnia trybuna ledwo skończyła 5 lat, to Peterborough United już szuka miejsca pod wyprowadzkę. Wstępne porozumienie z miastem jest, a nowy stadion miałby być gotowy już za 2,5 roku. Choć to wydaje się naprawdę mało prawdopodobne.

Reklama

W minionym tygodniu właściciele Peterborough United osiągnęli porozumienie z miastem w sprawie współpracy w budowie nowego stadionu. Weston Homes Stadium (tradycyjnie London Road) mieści dziś ok. 15 tys. widzów, a aspiracje „Posh” są znacznie wyższe.

London Road Stadium

Obie strony zgodziły się, że nowy stadion powinien powstać w ramach szerokiej rewitalizacji ścisłego centrum miasta, po drugiej stronie rzeki Nene, w rejonie miejskich błoń. Obiekt ma pomieścić 17,5 tys. miejsc w wyjściowym układzie, z możliwością rozbudowy do 23 tysięcy w razie zapotrzebowania.

Najbardziej zaskakująca jest jednak deklaracja trzecioligowej drużyny, że nową arenę może udać się otworzyć już w połowie 2022 roku, przed sezonem 2022/23. To oznacza tylko 2,5 roku na realizację, tymczasem klub przyznał jednocześnie, że jest na bardzo wstępnym etapie planowania. Trzeba więc nie tylko opracować szczegółowy projekt, ale przejść kilkumiesięczną ścieżkę biurokratyczną.

Ponieważ brak dokładnego projektu, trudno na razie szacować, ile klub będzie musiał wyłożyć na budowę stadionu. Wstępne szacunki mówią jednak o kwocie ok. 40 mln funtów (205 mln zł).

London Road Stadium© Peterborough United FC

London Road Stadium© Peterborough United FC

Reklama