Leeds: Możliwa rozbudowa Elland Road

źródło: yorkshireeveningpost.co.uk

Leeds: Możliwa rozbudowa Elland Road Podczas obchodów stulecia Leeds United dyrektor klubu, Angus Kinnear, ogłosił, że możliwa jest przebudowa Elland Road. Pod jednym warunkiem: klub musi awansować do Premier League.

Reklama

Ponad stuletni stadion Leeds United, Elland Road, może już wkrótce zyskać nową twarz. Dyrektor klubu zapowiedział możliwą rozbudowę obiektu do pojemności 50 tysięcy. 

Podczas prezentacji wygłoszonej z okazji stuletniej rocznicy powstania klubu Kinnear powiedział:

- W setnym roku naszego istnienia możemy z dumą przedstawić dwie inicjatywy, nad którymi pracujemy w porozumieniu z radą. Obie są częścią projektu 'Vision: Elland Road'. Jedna z nich dotyczy zwiększenia pojemności stadionu do 50 tysięcy i zmienienia go w obiekt, który będzie mógł konkurować z innymi w Premier League i w całej Europie.

Dodał jednak, że aby inicjatywa ta w ogóle doszła do skutku, najpierw klub musi zapewnić sobie miejsce na najwyższym szczeblu angielskich rozgrywek ligowych:

- Orientacyjnie mamy w planach zwiększenie pojemności do 50 tysięcy, gdy już będziemy w Premier League. Uważam, że będzie to odpowiednie dla klubu takiego kalibru jak Leeds. Pomoże nam rywalizować z drużynami na tym poziomie. [...] Wiemy, że grając w Premier League, będziemy wyprzedawać 50 tysięcy miejsc tydzień w tydzień.

Drugą inicjatywą, o której wspomniał dyrektor Kinnear ma być organizacja w centrum miasta akademii piłkarskiej, w której będzie mogła się szkolić miejscowa młodzież.

- Sądzimy, że jesteśmy w stanie stworzyć najlepszy ośrodek rekreacyjny nie tylko w Leeds, ale także w całym kraju - dodał Kinnear.

Elland Road ma pojemność 37 890. Rozbudowa do 50 tysięcy sprawiłaby, że stałby się dziewiątym pod względem wielkości stadionem futbolowym w Anglii. Leeds United po raz ostatni grał w Premier League w sezonie 2003/2004.Elland Road© Chris Robertshaw 

Reklama