Anglia: Brighton odchodzi od gotówki

źródło: BrightonAndHoveAlbion.com

Anglia: Brighton odchodzi od gotówki Za rok o tej porze nie będzie już można zapłacić gotówką za nic, co można kupić na American Express Community Stadium. Brighton and Hove Albion wycofuje tę metodę płatności, by skrócić kolejki i podnieść zyski.

Reklama

Wraz ze swoimi kluczowymi partnerami – American Express i operatorem cateringu Sodexo – BHAFC zapowiada wycofanie w całości gotówki ze stadionu w Falmer. Zmiana dotyczy i meczów, i wszystkich innych wydarzeń – w tym korporacyjnych – na obiekcie.

By nie wywołać szoku u kibiców, decyzja jest ogłoszona z rocznym wyprzedzeniem, a zmiany będą wprowadzane stopniowo. Przedsmak fani otrzymają już w najbliższą sobotę, przy okazji meczu z Burnley. Wszystkie kioski cateringowe na środkowym poziomie, oraz górny poziom północnej trybuny, będą w sobotę przyjmować już tylko karty.

Amex Stadium© Stuart Noel Fuller

Docelowo gotówką nie będzie można płacić również za programy meczowe, pamiątki kupowane w kioskach i głównym sklepie, a także w barach na stadionie. Ostatnie zmiany wprowadzone będą do sierpnia 2020.

Wiceprezes klubu Paul Barber wyjaśnia, że będą to korzystne zmiany dla kibiców. – Nasze badania pokazują, że średni czas transakcji gotówkowej na Amex Stadium wynosi 167 sekund, podczas gdy karta skraca ten czas do 83 sekund. […] Poprawienie czasu obsługi w kluczowych momentach, jak przerwa czy koniec meczu, będzie korzystne dla wszystkich.

Barber mówi o wymiernych korzyściach. Nie tylko będzie można sprzedać w trakcie meczu znacznie więcej produktów, ale też spadną koszty obsługi wszystkich stanowisk. Płatności bezgotówkowe są też bezpieczniejsze dla organizatora meczu.

Reklama