Niemcy: Projekt Stadion am Zoo do zatwierdzenia

źródło: wz.de

Niemcy: Projekt Stadion am Zoo do zatwierdzenia W niemieckim Wuppertal Thilo Küpper z firmy projektowej Küpper Bros przedstawił projekt stadionu. We wrześniu rada miejska zdecyduje o rozpoczęciu budowy.

Reklama

O renowacji historycznego stadionu w niemieckim mieście Wuppertal mówiło się już pod koniec 2017 roku. Prace miały się skupiać przede wszystkim na całkowitej przebudowie zabytkowej zachodniej trybuny głównej oraz budowie nowego zaplecza i zadaszenia. Głównym założeniem stojącym za przebudową była poprawa infrastruktury stadionu.

Opóźnienie rozpoczęcia prac jest między innymi wynikiem zmian w początkowym projekcie. Nowa koncepcja zakłada budowę parkingu na około 630 samochodów. Grunt, na którym miałby zostać wybudowany czteropoziomowy parking należy jednak do miasta i władze muszą podjąć decyzję o jego sprzedaży. Początkowo głosowanie w tej sprawie miało odbyć się w lipcu tego roku, jednak ze względu na potrzebę dodatkowych konsultacji zostało przełożone na wrzesień.

Budowa parkingu miałaby duże znaczenie nie tylko dla stadionu, który mógłby czerpać  z niego przychody, ale także dla mieszkańców miasta, którzy skarżą się na niedużą liczbę miejsc parkingowych w okolicy. Jak zauważa jednak prezydent miasta Johannes Slawig, przed podjęciem decyzji o wyrażeniu zgody na budowę musi wpłynąć pełny projekt łącznie z koncepcją zarządzania ruchem i parkowania.Stadion am Zoo w Wuppertal©Stadiontour.at

Poza budową przystadionowego parkingu projekt w dalszym ciągu obejmuje przebudowę obiektu, w tym budowę zadaszenia, a także kompleksu biurowo-komercyjnego, w którym mieścić się mają hotel, biura, restauracje i boksy dla VIP-ów. 

Jeśli władze miejskie zatwierdzą we wrześniu projekt kolejnym krokiem będzie rozpisanie przetargu i wyłonienie wykonawcy. Tutaj pojawi się także problem w postaci kwestii formalnych dotyczących tego jak połączyć akt sprzedaży działki pod parking z umową na renowację stadionu. 


Reklama