Holandia: Runął dach na stadionie AZ Alkmaar

źródło: własne [MK]; autor: michał

Holandia: Runął dach na stadionie AZ Alkmaar Centralna część zadaszenia na prostej przeciwległej AFAS Stadionu zapadła się dziś po południu na trybuny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. AZ Alkmaar ma przekazać szczegóły wkrótce.

Reklama

Sobotnie popołudnie okazało się bardzo niepokojące w holenderskim Alkmaar. Dach na północno-wschodniej trybunie nie wytrzymał i runął na ok. tysiąc krzesełek pod nim. Ponieważ stadion nie był dziś używany, klub piłkarski szybko potwierdził, że nie ma rannych.

Nieoficjalne doniesienia mówią, że przyczyną katastrofy był bardzo silny wiatr podczas dzisiejszej ulewy. Na miejscu pracują służby ratunkowe, AZ Alkmaar zapowiedział podanie kolejnych szczegółów wkrótce. Sprawą już zajęła się holenderska organizacja ds. bezpieczeństwa, OVV.

AFAS Stadion to wciąż jeden z najnowocześniejszych obiektów w Holandii, dosłownie tydzień temu obchodził swoje 13. urodziny. Dotknięta zdarzeniem trybuna od 2016 roku dźwigała elektrownię słoneczną – z racji najlepszej ekspozycji na promienie słoneczne – ale nie jest pewne, czy to miało związek z wydarzeniem.

Kolejny mecz na stadionie miał się odbyć w najbliższy czwartek, w ramach rozgrywek Ligi Europy. Rywalem jest ukraiński FK Mariupol. W tej chwili nie ma informacji, gdzie AZ Alkmaar mógłby zagrać, ale na pewno nie będzie to ich stadion.

Warto wspomnieć, że to już druga tego rodzaju katastrofa na holenderskim stadionie w tej dekadzie. Wcześniej, w 2011 roku, runął również dach na stadionie Twente, zabijając dwie osoby. Wówczas okoliczności były jednak zupełnie inne, do zdarzenia doszło w trakcie prac nad rozbudową obiektu.

AFAS Stadion© AZ Alkmaar

Reklama