Chorzów: Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląskim

źródło: stadionslaski.pl / sportowefakty.wp.pl

Chorzów: Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląskim Stadion Śląski w Chorzowie został wybrany gospodarzem nieoficjalnych Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet IAAF World Relays. Impreza odbędzie się na początku maja 2021.

Reklama

IAAF World Relays to zawody organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych od 2014 roku. Po pierwszych trzech edycjach organizowanych w stolicy Bahamów, Nassau oraz czwartej, która odbyła się w Jokohamie przyszła kolej na kandydaturę polskiego stadionu.

W wyścigu o organizację mistrzostw Stadion Śląski pokonał tegorocznego gospodarza - Jokohamę. Jest to pierwszy raz, gdy zawody odbywają się w Europie.

Uzasadniając podjętą decyzję Sebastian Coe, prezes IAAF, powiedział:

- Polska jest jedną z czterech najbardziej aktywnych federacji na świecie. Zasłużenie doczekała się reputacji organizatora zapewniającego fantastyczne lekkoatletyczne wydarzenia oraz dużą widownię. Cieszę się, że za niespełna dwa lata kolejna z naszych imprez odbędzie się właśnie tam.

Stadion Śląski w Chorzowie©Tomasz Żak, Śląskie

Z dużą dozą optymizmu decyzję IAAF skomentował marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski:

- Stadion Śląski udowadnia, że jest najlepszym obiektem lekkoatletycznym w Polsce. Dysponujemy najlepszą infrastrukturą, a tysiące kibiców dopingujących gwiazdy światowej lekkoatletyki tworzą wyjątkowy klimat. Mistrzostwa świata sztafet będą znakomitą okazją, by zobaczyć najlepszych biegaczy na żywo, ale także zaszczepić wśród najmłodszych sportową pasję [...] Będzie to również doskonała okazja do promocji województwa śląskiego, jako regionu który warto odwiedzić.

Reklama