Anglia: Peterborough United kupi swój stadion

źródło: www.peterboroughtoday.co.uk

Anglia: Peterborough United kupi swój stadion Władze Peterborough United doszły do porozumienia z radą miasta Peterborough. Wstępna umowa kupna stadionu przy London Road zostanie podpisana 17 sierpnia.

Reklama

Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy władzami klubu a przedstawicielami władz miejskich umowa podpisana zostanie na Weston Homes Stadium przed meczem miejscowego klubu z Ipswich Town. Stadion przejdzie w ręce klubu około osiem tygodni później, w październiku.

Peterborough United był właścicielem otwartego w 1913 London Road do roku 2003. Siedem lat po jego sprzedaży obiekt został zakupiony przez miasto za osiem milionów funtów.  

Umowa kupna stadionu zostanie podpisana w obecności współwłaścicieli klubu Darragha MacAnthony’ego, Dr Jasona Neale i Stewarta ‘Randy’ Thompsona oraz przedstawicieli władz miejskich.

Władze klubu jednak wciąż rozważają możliwość przeniesienia siedziby na nową lokalizację w okolicy północnego brzegu rzeki Nene. Pozostanie na Weston Homes oznaczać będzie konieczność gruntownej przebudowy stadionu. Jak zapowiedział jeden z właścicieli klubu, Stewart Thompson, żadna decyzja nie zostanie podjęta bez konsultacji z kibicami.

- Mamy dwie możliwości: możemy przenieść się nad brzeg rzeki lub przebudować staruszka przy London Road, ale nie zrobimy niczego bez uprzedniej rozmowy z fanami - zapewnia Thompson.Weston Homes Stadium w Peterborough©Peterborough United FC


Reklama