Łódź: Kolejny rekord, ale z klęcznikiem w tle

źródło: OSK Tylko Widzew; autor: michał

Łódź: Kolejny rekord, ale z klęcznikiem w tle Seryjne bicie własnych rekordów przez kibiców Widzewa pewnie stawałoby się powoli nudne, gdyby nie żartobliwy gest stowarzyszenia kibiców Tylko Widzew. Ci dostawili dla kibiców klęcznik, dzięki któremu fani mogą przyklęknąć i wygodniej odebrać swój karnet.

Reklama

Widzew jest klasą sam dla siebie w kwestii karnetów. Łódzki klub wciąż bije tylko swoje rekordy sprzedaży karnetów, bo te ogólnopolskie zostawił w tyle dawno temu, wiosną 2017 roku. Od chwili otwarcia nowego stadionu przy Piłsudskiego sprzedano łącznie 96 450 karnetów, w tym już 16 362 na rundę jesienną sezonu 2019/20.

Na czekających w kolejce po odbiór karnetu kibiców zawsze czeka jednak pewne utrudnienie: nisko umieszczone okienko kasowe, przywodzące na myśl kioski. Trzeba się więc albo schylić, albo przykucnąć, albo... przyklęknąć. Ta ostatnia opcja jest możliwa od wczoraj, kiedy kibice z OSK Tylko Widzew postawili pod okienkiem kościelny klęcznik.

Dziękując wszystkim Kibicom RTS za wykupienie karnetów na obiekt P138, oddajemy w Państwa ręce (czy może raczej pod kolana) nowy miejski mebel „by OSK Tylko Widzew”. Drewniana konstrukcja kompatybilna z kasowymi okienkami – napisało stowarzyszenie na facebooku. Swój wyjątkowy mebel nazwali „schodkiem do nieba”, dzięki czemu odbiór karnetu symbolicznie staje się sakramentem.

Opublikowany przez OSK Tylko Widzew Wtorek, 30 lipca 2019

Akcja jest oczywiście żartobliwa i świadczy co najwyżej o dystansie kibiców do codzienności. A czy źle świadczy o projekcie stadionu? Niekoniecznie, ponieważ pierwotnie okienko miało wyglądać inaczej. Model okna zmieniono na ten obecny w trakcie budowy, ponieważ uznano go za praktyczniejszy i bezpieczniejszy z punktu widzenia pracowników.

Reklama