Stadium of the Year: Nagroda Jury – DVTK Stadion!

źródło: własne | MK

Stadium of the Year: Nagroda Jury – DVTK Stadion! Nigdy w historii tak mały stadion nie zrobił tak wielkiego wrażenia. 91,7% punktów, czyli najwyższa nota w historii konkursu wędruje na Węgry. I dobrze, czas dostrzec, że Bratanki budują naprawdę świetne stadiony!

Reklama

Powstał szybko, za rozsądne pieniądze i z myślą o tym konkretnym miejscu, tych konkretnych kibicach. Nowy stadion w Miszkolcu już w pierwszej rundzie wypadł bardzo dobrze, ale po finale usłyszeliśmy od jednego z Jurorów, że „on jest po prostu poza konkurencją”. I choć nigdy jeszcze nagroda Stadium of the Year nie powędrowała do tak małego obiektu piłkarskiego, to przyjmujemy werdykt z niemałą radością.

DVTK Stadion należy do najbardziej urodziwych aren futbolowych w swojej kategorii, a odpowiedzialne za jego projekt biuro Közti Architects pozwoliło sobie na wyjątkowo trafiony eksperyment: pokryli prawie cały obiekt delikatną aluminiową siatką. To aż 20 tys. m2 metalicznego połysku na elewacjach, po spodniej stronie dachu, nawet w głównej loży. Jest nowocześnie i wyjątkowo przemyślanie – jak zwracał uwagę Robert D. Kennedy z Holmes and Miller, tutaj każdy element jest na swoim miejscu i ma uzasadnienie.

Żeby było lepiej, zaprojektowano jeden z najwygodniejszych rozkładów komunikacji dla kibiców, strome trybuny z unikalnym układem kolorystycznym i na deser baterie słoneczne do codziennych potrzeb areny. Wielka dyscyplina pozwoliła temu niepozornemu kandydatowi pobić rywali pomimo naprawdę potężnej konkurencji! Ogromne gratulacje!

Stadium of the Year

Reklama