Stadium of the Year: Głosowanie Jury – 3 | Samara Arena

źródło: własne | MK

Stadium of the Year: Głosowanie Jury – 3 | Samara Arena Jedyny stadion, który wbił się na podium obu tegorocznych głosowań, a więc uwodzi tak zwykłych kibiców, jak specjalistów od architektury sportowej. Samara Arena musi imponować, nawet jeśli nie jest doskonała...

Reklama

Na początek powiedzmy wprost: to było jedno z najbardziej „ciasnych” głosowań w historii. Wszystkie trzy stadiony na podium Głosowania Jury dzieli dosłownie 2% (!) możliwej punktacji. Samara Arena otrzymała łączną punktację rzędu 89,3% ze 100% możliwych do uzyskania. To jeden z najwyższych wyników w historii, a wystarczył tylko na 3. miejsce!

Czego brakło? Na pewno nie funkcjonalności, ponieważ w tej kategorii arena Mistrzostw Świata zgarnęła więcej punktów niż jakikolwiek inny stadion. Pod kątem innowacyjności jej wyjątkowa kopuła i sposób organizacji przestrzeni (same trybuny, ich zaplecze i przedpole stadionu) wypracowały dosłownie 100% możliwej punktacji.

Jeśli więc czegoś zabrakło, to nieznacznie jakości – Jurorzy wiedzieli o kłopotach w trakcie realizacji i wynikających z nich kompromisów. Stadion nie jest doskonały, więc i nota jest niższa (ale naprawdę symbolicznie!) od pozostałych aren na podium. A które to? Już o 20:00 przekażemy Wam informację o drugim miejscu.

Stadium of the Year

Reklama