Rzeszów: Na razie mobilizacja, latem podgrzewana murawa?

źródło: Rzeszow.Wyborcza.pl / Rzeszow.Eska.pl

Rzeszów: Na razie mobilizacja, latem podgrzewana murawa? Na stadionie przy Hetmańskiej trwają przygotowania do szlagierowego meczu z Widzewem, który ma ustanowić piłkarski rekord ostatnich lat. Poprzeczka wysoko zawieszona może nie jest i ambicje na przyszłość sięgają wyżej. Ale najpierw: podgrzewana murawa i oświetlenie.

Reklama

Już w sobotę w Rzeszowie wielki mecz. Resovia podejmie Widzew na Stadionie Miejskim przy Hetmańskiej. Sami tylko kibice gości kupili już 1023 bilety, co może stanowić najliczniejszą grupę przyjezdnych przybywającą do Rzeszowa spoza Podkarpacia.

Na ten moment, czyli wtorek, mamy 2 tys. osób uprawnionych do wejścia na mecz. Razem z kibicami z Łodzi. My, według naszych chłodnych obliczeń, liczymy, że wszystkich kibiców będzie około 3,5 tys. – mówi Adrian Rudawski, wiceprezes ds. organizacyjnych Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia. Jeśli prognozy się spełnią, a wszystko na to wskazuje, będzie to największy mecz ligowy przy Hetmańskiej od lat.

Z jednej strony święto, z drugiej – bolesne przypomnienie, w jakim miejscu jest rzeszowska piłka. Ale ma być w lepszym. Po pierwsze, Stal wciąż ma spore szanse, by latem wrócić na szczebel centralny. Z najniższą liczbą straconych bramek jest tylko o punkt za liderem – krakowskim Hutnikiem.

Po drugie, urząd miasta potwierdza, że przygotowuje się do koniecznej inwestycji, jeśli któryś z klubów wskoczy do I Ligi. Już latem może pojawić się podgrzewana murawa i oświetlenie meczowe. Inwestycja ma kosztować ok. 5 mln zł i miasto już kontaktowało się z Ministerstwem Sportu i Turystyki w sprawie możliwego dofinansowania dla takiego projektu.

Stadion Stali Rzeszów© StadionMiejski.eRzeszow.pl

Reklama