Leicester: Przyczyna katastrofy ujawniona

źródło: własne | MK; autor: michał

Leicester: Przyczyna katastrofy ujawniona Brak połączenia między kokpitem a tylnym wirnikiem był przyczyną katastrofy lotniczej, w której życie stracił właściciel Leicester City – to ustalenia komisji badającej wypadek.

Reklama

Nie było winy pilota. Stracił on kontrolę nad tylnym wirnikiem, co uniemożliwiło sterowanie helikopterem i doprowadziło do katastrofy – wnioskują przedstawiciele Air Accidents Investigation Branch w raporcie po katastrofie z 27 października. Według obserwatorów pilot walczył, by odlecieć od miejsca, gdzie mogą być osoby postronne.

Przypomnijmy, że tego dnia właściciel Vichai Srivaddhanaprabha miał wrócić do Londynu swoim prywatnym helikopterem. Jak miał w zwyczaju, startował ze środka boiska na King Power Stadium po meczu Premier League. Tym razem jednak śmigłowiec zdołał jedynie wylecieć poza obręb stadionu, gdy zaczęły się kłopoty i spadł na parking przy obiekcie.

W katastrofie zginęło pięć osób. Poza właścicielem klubu byli to tajska celebrytka Nusara Suknamai, przyjaciel właściciela Kaveporn Punpare oraz dwójka pilotów: pierwszy pilot Eric Swaffer oraz jego koleżanka Izabela Róża Lechowicz. Lechowicz nie tylko była uznana w zawodzie, została przez Ambasadę RP w Londynie uznana za jedną z Polek poprawiających wizerunek naszego kraju w Wielkiej Brytanii.

Reklama