Kolumbia: Po 30 latach starań będą mieć projekt

źródło: Caracol.com.co / Pulzo.com

Kolumbia: Po 30 latach starań będą mieć projekt Inwestor jednego z największych klubów Ameryki Łacińskiej zapowiedział, że w 2019 powstanie projekt nowego stadionu. Czas najwyższy, ponieważ Millonarios podjęli pierwszą próbę ucieczki z El Campin w 1989 roku.

Reklama

W środę podczas specjalnej konferencji i wywiadu radiowego Gustavo Serpa potwierdził, że celem dla Millonarios jest zdobycie Copa Libertadores oraz budowa nowego stadionu, pierwszego prywatnego w długiej historii klubu.

Serpa reprezentuje firmę Amber Capital, większościowego udziałowca w kolumbijskim klubie. – Kupiliśmy już działkę na północ od Bogoty, na której mógłby powstać nasz nowy stadion. Jesteśmy w kontakcie z międzynarodowymi firmami wyspecjalizowanymi w konstrukcji finansowej stadionów i w ciągu roku chcemy mieć projekt – zapowiedział Serpa.

Nowina wzbudziła niemałe ożywienie wśród kibiców, którzy nie pamiętają już czasów gry poza El Campin. Miejski stadion w Bogocie gości Millonarios niemal nieprzerwanie od otwarcia w 1938 roku (gdy klub miał jeszcze inną nazwę), z wyjątkiem paru sezonów.

Jednocześnie fani „Milionerów” mogli już przyzwyczaić się do wielkich obietnic, z których niewiele wynikało. Pierwszy plan wyprowadzki z El Campin sięga 1989 roku, ale wtedy nie udało się w całej Bogocie znaleźć terenu odpowiednio dużego dla nowego stadionu.

Dekadę później Millonarios kupili już część terenów, ale nie mieli środków. W 2004 ponownie kupiono tereny na północny zachód od Bogoty, ale przyszedł krach i bankructwo klubu. Teraz, według deklaracji z maja tego roku, klub znów jest na tyle silny, by myśleć o budowie.

Estadio El CampinFot: verndogs (cc: by-nc)

Reklama