Bydgoszcz: Rozbiórka rozpoczęta pod nową trybunę Polonii

źródło: własne | MK

Bydgoszcz: Rozbiórka rozpoczęta pod nową trybunę Polonii Po wielu latach oczekiwania coś wreszcie się dzieje. Nie będzie to może przebudowa na miarę marzeń o wielkim żużlu, a jednak milowy krok dla starzejącego się szybko stadionu.

Reklama

Wraz z końcem października rozpoczęły się przygotowania do wyburzenia wschodniej trybuny Stadionu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W pierwszej kolejności usunięto krzesełka, które czeka instalacja w wolnych miejscach na łukach. To tam przeniosą się w nowym sezonie kibice dotąd siedzący po wschodniej stronie.

Wschodnią trybunę (tzw. trybunę B) zastąpi zupełnie nowa konstrukcja z nowoczesnym parkiem maszyn. Jej budowa rozpocznie się po zakończeniu rozbiórki, już w nowym roku. Ma pomieścić 2,5 tys. widzów na jednym poziomie, oferując znacząco lepsze warunki oglądania meczów niż stara widownia. Na jej zapleczu powstanie 20 boksów dla zawodników oraz niewielki parking.

Nie wiemy jeszcze ani kto, ani kiedy wybuduje nową trybunę. Przetarg miał zakończyć się 31 października, ale potrwa do 26 listopada, ponieważ już dwukrotnie przekładano termin. Prace nie zaczną się więc przed Nowym Rokiem. Termin ich zakończenia jest aktualnie ustalony na 30 kwietnia 2020.

Stadion Polonii Bydgoszcz

Stadion Polonii Bydgoszcz

Stadion Polonii Bydgoszcz

Reklama