Sankt Petersburg: Hokej zawita na Kriestowskim

źródło: własne | MK

Sankt Petersburg: Hokej zawita na Kriestowskim W grudniu odbędą się dwa pierwsze mecze hokeja na najdroższym stadionie Rosji. Organizatorzy liczą, że uda się wyprzedać komplet, czyli ok. 140 tys. biletów.

Reklama

Wiceprezes petersburskiego klubu hokejowego SKA i członek zarządu Kontynentalnej Ligi Hokejowej Roman Rotenberg poinformował, że SKA zmierzy się w rosyjskich derbach z CSKA Moskwa 22 grudnia nie w swojej hali, lecz na Stadionie St. Petersburg.

Dzięki wysuwanemu boisku i rozsuwanej kopule dachu organizacja zawodów hokejowych nie powinna być problemem. Korzystając z okazji, stadion ugości również mecz Channel One Cup pomiędzy Rosją a Finlandią 16 grudnia. Dzięki temu na obiekcie w ciągu tygodnia odbędą się dwa wielkie wydarzenia hokejowe.

Nie ma możliwości, by rozgrywki kolidowały z meczami Zenitu, bowiem po 17. kolejce (9 grudnia) klub piłkarski nie rozegra już żadnego meczu do marca. Po pojedynku z Rubinem Kazań zostanie więc tydzień na instalację lodowiska.

Warto przy okazji wspomnieć, że Zenit w obecnym sezonie miażdży resztę Rosji pod kątem frekwencji. Dotąd klub rozegrał 5 meczów w roli gospodarza na „Zenit Arenie” i ma średnią widownię na poziomie 51 357 widzów! Co prawda ani razu nie udało się zapełnić trybun do końca, ale w szlagierze ze Spartakiem Moskwa tylko jedno na 20 krzesełek było wolne.

Stadion St. Petersburg

Stadion St. Petersburg

Reklama