Lublin: Stadion Motoru do renowacji z BO

źródło: SportoweFakty.WP.pl / Lublin.Wyborcza.pl

Lublin: Stadion Motoru do renowacji z BO Po raz kolejny w Lublinie furtką do modernizacji infrastruktury okazał się Budżet Obywatelski. Z inicjatywy żużlowego Motoru kibice wywalczyli tymczasowe podniesienie pojemności oraz projekt przebudowy.

Reklama

W Budżecie Obywatelskim Lublina na 2019 roku znajdują się dwa żużlowe projekty na prawie 1,5 mln zł. Pierwszy, znacznie droższy, to warte 1,2 mln zł opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dla przebudowy stadionu przy al. Zygmuntowskich.

Drugi plan to trybuna tymczasowa dla 1200 widzów, dzięki której pojemność wzrośnie do ok. 9,4 tys. miejsc. Oba projekty do Budżetu Obywatelskiego złożył dyrektor sportowy klubu żużlowego Jakub Kępa. Ma to związek z awansem Speed Car Motoru do Ekstraligi.

Niedawno prezydent Żuk zobowiązał się pisemnie doprowadzić stadion do odpowiedniego poziomu przed startem rozgrywek. Z kolei kilka dni wcześniej zapadła decyzja, że w najbliższych miesiącach powstanie analiza wskazująca najlepszą drogę dla obiektu przy al. Zygmuntowskich. Może to być stopniowa przebudowa, jak również budowa od zera.

Studząc nieco optymizm warto wspomnieć, że w zeszłym roku plan był jeszcze bardziej ambitny. Wtedy również udało się wygrać 1,2 mln dla Motoru, za które miał powstać projekt wyjątkowo obiecującego stadionu – Speedway Areny. Niestety, jego powstanie decyzja prezydenta Żuka stawia pod dużym znakiem zapytania.

Stadion Motoru LublinFot: Cynko

Reklama