Płock: Przetarg na nowy stadion Wisły do 6 listopada

źródło: własne | MK; autor: michał

Płock: Przetarg na nowy stadion Wisły do 6 listopada Od poniedziałku tyka zegar w przetargu na budowę nowego stadionu miejskiego w Płocku. Wykonawca będzie miał 3 lata na dostarczenie areny zdolnej pomieścić 15 tys. widzów.

Reklama

Koncepcja powstała w 2016 roku. Program funkcjonalno-użytkowy (PFU) był gotowy w sierpniu, a w miniony poniedziałek, 24 września, oficjalnie wystartował przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego płockiego stadionu. Oferty można składać do 6 listopada tego roku.

Na razie znamy koncepcję i wytyczne dla stworzenia ostatecznego projektu. Według PFU stadion ma pomieścić nie mniej niż 15 004 osoby (w tym 450 miejsc VIP i 25 niepełnosprawnych), powstając na planie 156x134 metry. Jego maksymalna wysokość nie powinna przekroczyć 26 metrów.

Wykonanie projektu i budowa mają potrwać stosunkowo krótko, w 36 miesięcy. To mało, ponieważ trzeba zburzyć cały istniejący Stadion im. Kazimierza Górskiego, a następcę budować tak, by umożliwić stałą grę Wisły na własnym boisku.

Jeśli uda się przeprowadzić wszystkie prace zgodnie z planem, obiekt powinien być w pełni gotowy w 2022 roku, choć z części kibice mogą korzystać wcześniej.

Stadion Wisły Płock

Reklama