Waszyngton: Powoli trzeba się żegnać z RFK Stadium

źródło: własne | MK; autor: michał

Waszyngton: Powoli trzeba się żegnać z RFK Stadium Od środy oficjalnie trwa pierwszy etap przebudowy RFK Stadium. Na razie sam stadion zostaje bez zmian, a jedynie powstają boiska obok niego. Jednak docelowo ma zostać zburzony. Czy w jego miejscu powstanie nowy dom Redskins?

Reklama

W środę symbolicznie rozpoczęła się przebudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego na wschodzie stolicy USA. Pierwszy etap z projektu szacowanego wstępnie na 489 mln $ będzie kosztował stosunkowo niewiele, bo 30 mln $.

W ramach pierwszej fazy powstaną trzy boiska piłkarskie (jedno będzie częścią dwóch do baseballa), a także dwa do lacrosse. To w pewnym sensie ironia, że treningowe boiska do europejskiego futbolu powstają dopiero po wyprowadzce D.C. United ze stadionu.

RFK Stadium również ma zniknąć, ale nie jest to w planie pierwszego etapu. Na razie nie ma oficjalnie pomysłu, co zbudować w miejscu wysłużonego, choć legendarnego stadionu. Jednak burmistrz Muriel Bowser podczas środowej ceremonii dała jasny sygnał, że swoją wizję ma.

Choć nie podoba jej się nazwa Redskins, to w opinii burmistrz drużyna NFL powinna zbudować w tym miejscu swój następny stadion. Warto przypomnieć, że Redskins od 1999 są właścicielami FedEx Field, jednak stadion znajduje się w Landover (stan Maryland), z dala od historycznego siedliska. Redskins grali mecze na RFK Stadium od 1961 do 1996 roku i są z tym miejscem silnie związani.

Obecny podczas środowej ceremonii miliarder Daniel Snyder nie krył radości z sugestii burmistrz Bowser. Jego drużyna ma już zamówioną u prominentnego architekta Bjarke Ingelsa koncepcję nowego stadionu, nie ma za to lokalizacji dla jego budowy.

RFK Stadium

RFK Stadium byłby idealnym rozwiązaniem, ponieważ to najlepszy wolny teren w granicach Waszyngtonu. Stadion mógłby powstać dokładnie według modelu zastosowanego przy nowym stadionie D.C. United, tj. samorząd przekazuje teren, ale nie dokłada do budowy samej areny. Póki co to wciąż spekulacje, ale Redskins liczą, że uda się wytypować miejsce pod nowy stadion do końca 2018 roku.

Na razie oficjalnie trwa budowa pierwszej części nowego kompleksu rekreacyjnego. Jej wizualizacje możecie zobaczyć poniżej.

RFK Stadium

RFK Stadium

RFK Stadium

Reklama