Kraków: Wisła zapłaci 3 miliony rocznie?

źródło: LoveKrakow.pl; autor: michał

Kraków: Wisła zapłaci 3 miliony rocznie? Choć umowa ma być podpisana na nowych warunkach, to suma opłat Wisły Kraków za korzystanie ze stadionu ma być zbliżona do środków, jakie klub miał płacić na mocy poprzedniej umowy.

Reklama

Wczoraj serwis LoveKrakow.pl poinformował, jakie będą warunki umowy pomiędzy miastem a Wisłą Kraków. Za korzystanie ze Stadionu Henryka Reymana klub ma płacić przez cały sezon tyle, ile wykłada w pierwszych trzech meczach rozgrywek 2018/19, a więc 123 tys. brutto za każdy pojedynek.

Dodatkowo Wisła ma co miesiąc wpłacać po 25,8 tys. zł opłat za stałe korzystanie z boiska głównego, sklepu, kas, magazynów, pomieszczeń funkcyjnych, biur oraz skyboksów.

Łącznie oznacza to od 2,2 – 2,3 mln zł za same mecze Ekstraklasy oraz 310 tys. zł rocznie za dzierżawę powierzchni użytkowych. Do tego należy doliczyć mecze w Pucharze Polski, co zbliża Wisłę do 3 milionów złotych brutto, oczywiście zakładając oficjalne potwierdzenie danych LoveKrakow.pl. Na razie umowa nie została jeszcze podpisana.

Niezależnie od szczegółowych warunków, klub będzie związany z miastem przez rok. W tym okresie Wisła pozostanie na cenzurowanym, tj. będzie musiała wpłacać środki za każdy mecz na 48 godzin przed pojedynkami na boisku, a do tego regulować kwotę dzierżawy do 10. dnia każdego miesiąca.

Stadion Henryka Reymana

Reklama