Liga Europy: Oto rywale Górnika, Jagiellonii i Lecha

źródło: własne | MK

Liga Europy: Oto rywale Górnika, Jagiellonii i Lecha Dziś w Nyonie odbyło się losowanie par w kwalifikacjach do Ligi Europy. Lech i Górnik Zabrze zaczynają grę od I rundy, Jagiellonia od razu od drugiej. Zobacz, gdzie pojadą polskie kluby!

Reklama

Jagiellonia Białystok – Rio Ave FC

UEFA Europa League

Jedyny polski klub zaczynający już od II rundy kwalifikacyjnej ma do przejechania nie lada dystans. Portugalskie Rio Ave czeka na Jagiellonię Białystok. Piąty zespół portugalskiej ligi najpierw przyjedzie na Stadion Miejski w Białymstoku (26 lipca), a następnie 2 sierpnia to Jagiellonia pokona prawie 2,7 tys. km, by zagrać na Estadio dos Arcos.

 

Lech Poznań – Gandzasar Kapan

UEFA Europa League

„Kolejorz” rozpocznie walkę o grę w Lidze Europy upokarzająco nisko, od mało znanego ormiańskiego rywala, który zajął trzecie miejsce w swojej lidze. Gandzasar to zespół, który od 2009 roku rozegrał na europejskiej arenie w sumie 10 meczów i tylko jeden z nich wygrał. Ulegał kolejno NAC Breda, Servette Genewa, FK Aktobe i Mladosti Podgorica.

Teraz czas na rywalizację z Lechem, która rozpocznie się 12 lipca na stadionie w Poznaniu. Rewanż 19 lipca rozegrany zostanie nie w stolicy prowincji Sjunik, lecz na narodowym stadionie Armenii, Republikańskim w Erywaniu.

W przypadku wygranej z Gandzasarem Lech zmierzy się ze zwycięzcą pary Connah's Quay Nomads – Szachcior Soligorsk. Pierwszy mecz, przewidziany na 26 lipca, odbędzie się na wyjeździe, a więc albo w Walii (Nantporth, Bangor), albo na Białorusi (Stadion Stroitel, Soligorsk).

 

Zaria Bălți – Górnik Zabrze

UEFA Europa League

Powracający na europejską scenę po 23 latach zabrzański klub w pierwszej kolejności zaliczy wyjazd do Mołdawii. Podobnie jak Lech, Górnik nie zagra na lokalnym stadionie swojego rywala, ale na oddalonej nieco bardziej narodowej arenie kraju w Kiszyniowie. Mecz na Zimbru odbędzie się 12 lipca, a rewanż na Arenie Zabrze 19 lipca.

Jeśli Górnik przejdzie do kolejnej rundy, zmierzy się ze zwycięzcą pary AS Trencin i Buducnost Podgorica. W takim wypadku Górnik zagra pierwszy mecz w roli gospodarza (26 lipca), a dopiero później uda się na wyjazd. Albo do Myjawy (stadion w Trenczynie zburzono), albo do Podgoricy.

Reklama