Starachowice: W trzy lata podratują stadion?

źródło: EchoDnia.eu

Starachowice: W trzy lata podratują stadion? Star Starachowice ma awansować do III Ligi i walczyć o centralny szczebel rozgrywek. By było gdzie grać, trzeba przeprowadzić modernizację stadionu. Pomysły są, szczegółów jeszcze nie ma.

Reklama

W minionym tygodniu Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice SA została oficjalnym sponsorem Staru Starachowice. Klub w 92-letnią tradycją otrzyma na razie środki pozwalające na przetrwanie, ok. 30 tys. zł. Docelowo jednak aspiracje są znacząco wyższe.

Rozmawiamy już o kolejnej transzy w wysokości 20 tysięcy. Trudno na razie powiedzieć ile jeszcze będzie potrzeba do końca roku, ale naszą rolą w tej współpracy jest aby klub był stabilny, osiągał coraz lepsze wyniki sportowe i awansował. Budżet klubu IV-ligowego, czyli około 350 tysięcy złotych, a nawet III-ligowego w wysokości 500 000 złotych, to nie są dla nas kwoty porażające. Naszym celem jest odbudowa marki Staru a awans do III ligi w ciągu trzech lat, ma być dobrym tego początkiem – mówił prezes Strefy, Marcin Perz.

Stadion Staru Starachowice

Do awansu konieczne są jednak nie tylko pieniądze, ale również infrastruktura. Na razie powstanie boisko syntetyczne do treningów, docelowo trzeba niestety zrobić coś także z największym balastem: obecnym stadionem. Obiekt stoi niemal niezmieniony od 1961 roku. Jest nie tylko przestarzały, ale też dużo za duży. Mało kto jeszcze pamięta, że odbywał się tutaj mecz os Superpuchar Polski w 2001 roku.

Być może właśnie oferta sponsorska i konieczność inwestycji pomogą ruszyć z pracami. Jednym z ojców umowy sponsorskiej jest poseł PiS Krzysztof Lipiec, który zasugerował, by miasto wystąpiło do ministerstwa sportu o pomoc w pracach. – Przyznam, że rozmawiałem już na ten temat w Ministerstwie Sportu i jeśli miasto wystąpi z taką inicjatywą... – urwał niedwuznacznie Krzysztof Lipiec.

Warto pamiętać, że władze Starachowic od 2016 mają wstępną koncepcję przyszłości stadionu i wystąpiły z inicjatywą do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wizja była prezentowana wiceministrowi i jej wsparcie nie jest wykluczone. Na razie jednak nie ma szczegółów ani ze strony miasta, ani – tym bardziej – ze strony ministerstwa.

Stadion Staru Starachowice

Reklama